Archív - rok 2013

 

Turnaje...  

  Vánoční turnaj v Trnovanech - 38.ročník  (1x60 h.s.)

                  Zdeněk Kandl blahopřeje vítězi turnaje Martinu Bergerhofovi

Na 2.svátek vánoční jsme se sešli již po 38. na posledním koulení v roce 2013 v Trnovanech. Vzhledem k velkému počtu hráčů (letos 25) jsme hráli turnaj na 60 h.s.. Vítězem se stal Martin Bergerhof výkonem 297 kuželek, který dokázal "třístovku" proujíždět v posledních 3 hodech. Na 2.místě skončil Bohouš Navrátil (276) a na 3.místě Radek Kandl (274).

Výsledkovou listinu turnaje naleznete ZDE.

     

              Ceny do turnaje                        Porota hodnotí bramborové saláty

V podvečer proběhla soutěž o nejlepší bramborový salát. Nejchutnějším (z 10 vzorků) vyhodnotila 5-ti členná porota vánoční salát Milana Nového a Josefa Šálka.

           

                 Zdeněk se raduje ze 3.místa v hodnocení bramborových salátů

     

         Takto vypadá radost z nejlepšího bramborového salátu u Milana a Pepy

Historickou tabulku vítězů vánočního turnaje naleznete ZDE.

Jasné hlášení: Mise splněna...   (21.12.2013)

3.předkolo poháru ČKA (PRO-TEC CUP)  

Kuželna v Tehovci V sobotním mrazivém dopoledni jsme vyrazili k utkání posledního kola základní části poháru ČKA do Tehovce, čekalo nás utkání s domácími sokolíky. O soupeři toho nikdo z nás moc nevěděl, nemalá část týmu si dokonce myslela, že je to na Slovensku. Poradil rodilý středočech Pepa Šálek, který všechny vyvedl z omylu, Tehovec je u Říčan. To však byla Pepova poslední pozitivní věc v rámci tohoto utkání, protože si popletl šichty a nemohl se tedy utkání zúčastnit. Nakonec to ale příliš nevadilo. Se sestavou jsme měli ale značně potíže - Roman zraněn, Radek v práci (jako Pepa), béčkaři pracovně či jinak vytíženi a junioři na mistrovství okresu jednotlivců, takže jsme zbyli pouze 4. Již cestou nás čekali další potíže se zdravotním stavem - Jirka chrchlal, Zdeněk standardně koleno v tahu, Michal nevolnost ze zadních sedadel vygradovaná nucenou pauzičkou ve Velemíně (blitíčko ...). Jediný zdravý byl snad Milda, ten obětavě přijel z dovolené na Šumavě. V Tehovci nás čekala útulná dvoudráha hned vedle obecního rynku obývaná partou pohodových kluků, to se hned hraje jinak, když vládne příjemná atmosféra. Podle výsledku utkání pohoda svědčila více nám. Domácí mužstvo hrající v současné době na špici středočeské divize však zahrálo slušně a nemá se za co stydět. K zápasu:
Zdeňdu Murýňu, již podle letošní tradice, opět zamíchal se sestavou a připravil tentokrát pro soupeře smrtelně namíchaný koktejl. První šel na věc chrchloun Jirka, proti němu vyrukoval Jirka Šťastný.
Šťastný 536 / Zemánek 549 (1:3) - Oba borci zahájili ve velkém stylu a předváděli do plných parádní hru, náš Jirka měl 101. V dorážce klucí lehce polevili, George však setík uhájil. Druhá dráha opět perfektní z obou stran s lehce vylepšenou dorážkou, George opět uhájil těsně bodík. Polovinu tedy George vede 0:2 (289:297), vypadá to nadějně. Třetí set se oběma hráčům ale příliš nepovedl (127:121) a George setík pustil. Poslední set opět George zatáhl do plných (104), kde si vybudoval náskok, který dorážkou udržel, ačkoliv ji zahrál jen 27 (soupeř totiž taky). Bod je náš!
Šmidlík J. 510 / Kandl Z. 553 (0:4) - V tomto souboji borci začali vlažně, Zdeněk set těsně uhrál (122:125). Ve druhém setu však pořádně zabral a perfektním vytěžením levé ulice na jedničce soupeře deklasoval (131:154). Na třetí dráze opět vlažné plné z obou stran, Zdenda lepší dorážkou soupeře opět udolal. Poslední setík zahrál Zdenda opět super plné (100), v dorážce pak už jen náskok udržoval. Zdeněk soupeři nedal šanci a zahrál to tak nějak pěkně pohárově, nepustil set!
Hrouda 542 / Stránský 556 (2:2) - Hned v prvním setu Milda soupeři naložil do plných a ještě více přitlačil na pilu v dorážce, čímž si vybudoval solidní náskok (125:154). Ve druhém setu se role obrátili, domácí hráč vytasil super plné (106), naštěstí ale rozjez nepodpořil dorážkou, takže zahrál pro nás přijatelných 140, zatímco Milda utrápených 115. No a začínalo se prakticky od začátku. Ve třetím setu Milda dál ztrácel, plné jasně prohrál. Ale skvělou dorážkou 63 však set otočil, to bylo důležité. Na poslední dráze hráli oba hráči dobře, Milda o kousek prohrál, ale zisk bodu si uhlídal. Výborně!
Šmidlík P. 515 / Koubek 542 (1:3) - Oba hráči zahráli solidní plné 90, Michal však zahrál pěknou dorážku s hodovkou na existenc a set jasně vyhrál. Na druhé dráze Petr vyhrál jasně plné, ale Michal opět perfektní dorážkou (61) set otočil a bral bod. Ve třetím setu domácí "odešel", pouze 116, čímž vlastně výsledek pečetil. Michalovi stačil na zisk setu a vlastně i bodu průměrný výkon na dráze. Poslední set hráli oba hráči solidně do plných, Michal však totálně pokazil dorážku (jen 22), čímž ztratil set a také se pasoval do role "čulase".
Na konci jsme tedy slavili jednoznačnou výhru 0:6 rozdílem 97 kuželek, na sety jsme vyhráli 4:12, což je také paráda! Výsledek vypadá jednoznačně, ale dá se říci, že domácí kladli chvílemi výrazný odpor. Nicméně asi rozhodla naše zkušenost v rozhodujících chvílích jednotlivých setů. K postupu do dalšího kola nám tedy stačí v domácím prostředí v odvetě uhrát alespoň 5 setů, což by, upřímně řečeno, neměl být problém. Odveta by se měla konat 15.1.2014, čas bude ještě upřesněn.

     

                  Michal Koubek                                Jirka, Milda a Lucka

1.zápas:  Sokol Tehovec - Hv.Trnovany  0 : 6  (s.4:12 / 2103:2200)

Šťastný J. 536 : 549 Zemánek J. (1:3)
Šmidlík J. 510 : 553 Kandl Z. (0:4)
Hrouda M. 542 : 556 Stránský M. (2:2)
Šmidlík P. 515 : 542 Koubek M. (1:3)

Okresní derby vyznělo jasně pro nás...   (7.12.2013)

11.kolo 2.KLM: Hv.Trnovany - Sokol Duchcov  7 : 1  (3386 : 3291)

Kuželna v Ústí n.L. Poslední podzimní kolo pro nás bylo ve znamení okresního derby, přijeli k nám klucí z Duchcova. Bylo jasné, že o Honzu Endršta slabší už nejsou duchcováci v takové síle jako loni, přesto ale nemělo být utkání jasnou záležitostí. Opak byl ale pravdou - kromě v reprezentační formě hrajícího Zdeňka Ransdorfa toho hosté příliš nepředvedli. K zápasu:

1.runda: Stránský 545 / Ransdorf 615 (0:4) - Milda měl velice těžký úkol udržet "superstar" letošního ročníku, což se mu dařilo pouze v prvním setu, kdy hrál výborně (148:150). Zdeněk ale hrál také skvěle a ve druhém setu tlak vystupňoval a získal jasný náskok. Třetí set Milda vyhrál plné, ale v dorážce soupeř koncertoval (71) a opět jasně vyhrál. V posledním setu to vypadalo po plných alespoň na korekci výsledku (96:88), ale špatnou dorážkou Milda ztratil hromadu kuželek (26:62). Rozdíl tak narostl na propastných 70. Zdeněk vytvořil nový rekord drah, a to zcela zaslouženě, hrál výborně.
Kandl Z. 592 / Martínek 558 (3:1) - V prvním setu si Zdeněk vybudoval mírný náskok v plných a ten udržel dobrou dorážkou. Ve druhém setu Zdeněk devítku do plných pustil, ale excelentní dorážkou (71) souboj otočil. A půlku točil na rovných 300, výborně! Třetí dráhu zahrál Zdeněk solidně, ale soupeř hrál ještě o stupeň lépe a snížil (137:153). Na poslední dráze po vyrovnaných plných Zdenda opět parádně zahrál dorážku (61), zatímco Venca vypadl z role a bylo rozhodnuto! Po zásluze byl Zdeněk naším nejlepším "playerem".
V první rundě se nám tedy částečně podařilo eliminovat skvělého Zdeňka Ransdorfa, i když jsme při stavu 1:1 prohrávali o 36 kuželek. Tak nízký rozdíl byl však velkou zásluhou ElPrezidenta, hrál parádně. Do druhé rundy jsem nasadili "útočníky" Radka Kandla a Pepu Šálka, hosté vyslali do boje Frantu Dobiáše a Jirku Semelku. No a naši borci skutečně útočili...

2.runda: Kandl R. 541 / Dobiáš 512 (3:1) - Oba borci měli slabší rozjezd a Radek byl na konci prvního setíku šťastnějším, Fanda otevřel 3 a vlastně se sám porazil (127:126). To ho asi malinko srazilo, protože dál pokračoval v nemastném neslaném výkonu. Zatímco Radek šel hodně nahoru a druhá set už vyhrál jasnějším rozdílem (145:131). Ve třetím setu však Radek trošku pobabral dorážku a o pár klacíků prohrál. V posledním setu však soupeři naložil 20 do plných (98:78) a vlastně rozhodl, nebylo co řešit!
Šálek 580 / Semelka 543 (3:1) - Pepa předváděl od začátku vysokou kvalitu a oba první sety zahrál podobně - skoro 100 do plných a šest devítek v dorážce, točil na 299:270. Jirka bojoval, ale hrál v průměru o 15 méně, Pepa tedy vedl 2:0. Třetí set však vyhrál těsně Jirka (134:137) a trvalo tak lehké napětí. V posledním setu ale Pepíno opět zabral, zahrál zase skoro 150 a Jirku zase jasně přehrál. Navíc stáhl vlastně celý náskok soupeřů z první rundy, to bylo důležité.
Po druhém bloku hráčů bylo tedy veseleji, vedeme 3:1 a rozdílem 30 klacků. Do poslední rundy vyslal Murýňu standardní borečky Jirku "George" Zemánka a Michala "Majkla" Koubka, za hosty se šli pokusit se zápasem něco udělat "mladá puška" Michael Klaus a "trošku jiná puška" Pepa Pecha.

     

                  Jirka Zemánek                                      Michal Koubek

3.runda: Zemánek 580 / Klaus 527 (4:0) - Jirka hraje v poslední době velice spolehlivě, zejména v domácím prostředí a to opět potvrdil. Pěkné plné, pěkná dorážka, žádný velký problém ve hře a hlavně - žádný velký odpor soupeře. Michael pokazil hned první plné a v dalším průběhu také 2 dorážky, čímž Jirkovi úlohu značně usnadnil. Jirkův náskok postupně rostl, až vylezl přes 50 kuželek, to se hodilo.
Koubek 548 / Pecha 536 (2:2) - Michal rozjel dobře plné, ale v dorážce to nebylo ono, přesto první set s přehledem vyhrál (140:126). Na druhé dráze to vypadalo na pořádný propadák, ale skvělý konec dorážky přeci jen vrátil Michala do hry o bod, ztrácel jen klacík (273:274). Třetí set byl takový jakoby vlažný, ale se špatným koncem pro nás, Michal o pár prohrál (130:133). Bod mohl Michal získat pouze výhrou v posledním setu o více než 4 kuželky. A to vyšlo, Michal si vybudoval náskok v plných (100:85) a v dorážce náskok v pohodě udržel.
Na konci tedy slavíme jasnou výhru 7:1 rozdílem 95 kuželek. A bystřejšímu čtenáři již určitě neušlo, že jsme dohromady jako tým nehodili zrovna málo. Naopak! Vytvořili jsme nový rekord družstev v ústeckém bunkru výkonem 3386 kuželek. Stávající, také náš, rekord jsme překonali o rovných 50 kuželek. Soupeř zahrál velice slušných 3291, ale nutno podotknout, že zejména díky excelentnímu Zdeňkovi Ransdorfovi. Celý podzim sledujeme jeho skvělou formu a výtečné výkony - nechci nikomu fušovat do řemesla, ale co na to repre trenér???
Co říci závěrem podzimní části soutěže? Nutno především podotknout, že jsme byli nuceni se vyrovnat se zdravotními problémy našich klíčových hráčů (zejména Kaan, Šálek, ale také třeba Voráček a Z.Kandl), ale to myslím vyšlo nad očekávání. Pokaždé se nám totiž podařilo tým tak nějak poskládat a postavit 6 "nejzdravějších" na dráhy, dát jim do dlaní (některým do prstů) kouli a roztlačit je k rozběhu čelně proti kuželkám. A výsledných 14 bodů rozhodně není ostudou, i když domácí prohra s Benešovem a těsný, i když marný boj ve Vrchlabí - to zamrzelo. Jsme na čtvrtém místě tabulky se ztrátou 5 bodů na lídra z Vrchlabí, ale všechny týmy na prvních třech místech tabulky na jaře hostíme u nás, takže...kdo ví, co bude?
V hodnocení jednotlivců je na tom nejlépe Milan Stránský na 16.místě s průměrem 568 kuželek. V statistikách zisku pomocného bodu pro družstvo je Jirka Zemánek na 3.místě (9 výher z 11 zápasů). Ústecká kuželna je druhou "nejhůře padající" kuželnou, za námi je jen obávaný Český Krumlov.

Guma Radek a pan klobouk Zdeněk

Další zápasy 11.kola 2.KLM: Benešov - České Velenice 2:6, Konstruktiva Praha - Jičín 3.5:4.5, Loučovice - Vrchlabí 7:1, Sadská - US Praha 7:1, Tábor - Jihlava 1:7

Zpravodaj 11.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

13.kolo SD: Hv.Trnovany B - Jablonec n.N.   7 : 1  (2647 : 2449)

Zcela jasný zápas, který jsme vyhráli téměř o 200 kuželek. Soupeř podal velmi slabý výkon a dostal by klepec i od našeho C-čka. Naši borci potrvrdili, že to doma umějí a vypadalo to, že si soupeř přibalí na cestu domů "kanára". Až v páté rundě pustil překvapivě jediný pomocný bodík Petr Fabian (401:408), který má přitom z našich hráčů nejlepší statistiku v zisku pomocných bodů pro družstvo. Nejlepším hráčem zápasu byl Bohouš Navrátil výkonem 479 kuželek. Výborně zahrál také Martin Bergerhof (462), dobré výkony však předvedli i ostatní hráči - Vráťa Kubita (426), Petr Kubita (446) a Honza Bergerhof (433).
Přezimovat budou B-čkaři na 4.místě tabulky se ziskem 16 bodů a se ztrátou 2 bodů na vedoucí KK Louny. V hodnocení jednotlivců je Honza Bergerhof (435) na 8.místě, Vráťa Kubita (434) na 12. a Petr Fabian (423) na 22.místě. Zcela suverénní jsme byli na domácích drahách (7 výher), ale venku to byla na podzim bída (1 výhra a 5 porážek) - tam to chce hlavně zabrat!

11.kolo KP: Hv.Trnovany C - Union Děčín   6 : 2  (2578 : 2435)

Jednoznačně nejlepší zápas podzimu od našeho C-čka! Z naší strany ani jediný výkon pod 400 kuželek a soupeř se nestačil divit, jak to naši borci a jedna borkyně :-) válí... Nejlepší výkon zápasu podala Jitka Fabianová (458), ale sluší se pochválit celý tým - Martin Dolejší (408), Josef Šimáček (439), Pavel Jedlička (449), Petr Petřík (406) a Milan Nový (424).
Přezimovat bude C-čko na 10.místě tabulky se ziskem 6 bodů. V hodnocení jednotlivců je nejlepším Pepa Šimáček (408) na 24.místě.

Na jihu Čech to po průměrném výkonu na body nebylo... (30.11.2013)

10.kolo 2.KLM: České Velenice - Hv.Trnovany  6 : 2  (3430 : 3265)

Kuželna v Českých Velenicích K utkání předposledního podzimního kola jsme cestovali do "Skororakouska", čekal nás duel proti Českým Velenicím. V minulém ročníku nám zde utkání perfektně vyšlo a domácím zazpíval kanár! Letos už jsou ale domácí na své kuželně mnohem jistější, což v utkání bohužel jasně potvrdili. K zápasu:
Do první sekce utkání nastoupili z našeho týmu Radek Kandl a Milda Stránský, z domácího týmu pak Ruda Baldík a Milan Míka. Vzhledem k tomu, že Rudu jsme neznali vůbec a Milan toho za domácí také moc neodehrál, cítili jsme šanci na oba body a věřili v získání slušného náskoku. Jenže ....

1.runda: Baldík 564 / Kandl R. 524 (2:2) - V prvním setu hráli oba hráči průměrně, ale Radek nakonec uhájil drobný náskok z plných (131:135). Na druhé dráze však Ráďa lehce pokazil dorážku a bylo po setu. O zisku třetího setu rozhodoval poslední hod - Ruda dal 5 do plných, Radek 3, což stačilo na těsnou výhru (139:141). Radek vedl 2:1, ale na kuželky prohrával o 7. Na poslední dráze však Ruda vytáhl plné 110 a prakticky souboj rozhodl (110:86). Radek naopak ještě pokazil dorážku, čímž vznikl konečný rozdíl 40 dřev.
Míka 538 / Stránský 565 (1:3) - Tady to začalo taky studenou sprchou - první set zahrál domácí hráč skvěle a Mildovi slušně naložil (162:130). Na druhé dráze se však vše úplně otočilo, Milda zahrál výborně (151), zatímco domácí úplně vypadl z role (106 !!!). Třetí set byl průměrný, Milda však zkušeně o pár klacků vyhrál (132:137). No a v posledním setu domácímu hráči, po skvělých plných 104, došel dech, párkrát ujel a Milda si vybudovaný náskok pohlídal. Po tom úvodu to tak nevypadalo, ale nakonec paráda!
Po první rundě tedy souboj vyrovnaný, stav byl 1:1 a prohrávali jsme zanedbatelných 13 klacků. Do druhé rundy nastoupili za domácí Zbyňda Dvořák a Láďa Chmel, za nás vyslal Murýňu do boje Jirku Zemánka a Michala Koubka. Cíl jsme měli jasný - získat oba body a otočit stav i v kuželkách.

     

                  Radek Kandl                                      Milan Stránský

2.runda: Dvořák Zb. 576 / Zemánek 561 (2:2) - Zbyňa na Jirku nastoupil ve velkém stylu (161:139) a vybudoval si hned po prvním setu solidní náskok. No a ve druhém setu udržel v dorážce náskok 6 klacíků z plných, takže 2:0. Ve třetím setu Jirka soupeře konečně přetlačil (135:138), a to zejména díky lepší dorážce, náskok se ale příliš nesnížil. Poslední dráhu zahrál Jirka dobře (146) a opět lepší dorážkou vybojoval setík. Na bod pro tým to ale už nestačilo, rozhodl asi výrazný náskok z prvního setu. Jirka ale hrál tak nějak nemastně, neslaně. Dráhy 139,138,138 a 146, to není Jirkův standard.
Chmel 557 / Koubek 555 (1:3) - Oba hráči začali parádně, Michal byl však lepší v dorážce a zaslouženě vyhrál (153:163). Druhý set však z Michalovi strany bohužel bída a utrpení, pouhých 117 a jasná prohra o parník (=27 kuželek). Na třetí dráze si Michal vytvořil slušný náskok 15 klacků v plných, který v dorážce v pohodě udržel. Poslední set potřeboval Michal k zisku bodu alespoň zplichtit. Rozhodoval poslední hod, oba hráči měli stejně. Michal dal 7 s mohutným "kejváním", Láďa jen 6. No a bodík byl se štěstím náš.
Po dvou třetinách utkání se vlastně nic nezlepšilo, stav byl stále vyrovnaný 2:2, prohrávali jsme už ale 30 kuželek. Zabojovat o bod či dva šli Pepa Šálek a Roman Voráček, domácí nasadili silnou dvojici Broňa Černuška a hlavně Ondra Touš. Tito dva domácí hráči to na naše borce hned od počátku neskutečně rozbalili a utkání vlastně rozhodli hned po prvním setu.

     

                  Michal Koubek                                      Jirka Zemánek

3.runda: Černuška 564 / Šálek (stř.Kandl Z.) 524 (3:1) - Pepa začal zápas hodně blbě a hlavně dorážka byla velmi slabá (jen 31), set byl v tahu. Na druhé dráze to bylo o trošku lepší, ale stejně o pár kuželek prohrál. Po půlce 252 šel Pepíno "do sprch", a to zejména z důvodu, aby se nemusel trápit celých 120 hodů. Zdeněk ve třetím setu zahrál skvělé plné (99), ale dorážka 30 byla slabá a set prohrál. Ve čtvrtém setu zahrál Zdeněk solidně (143), set vyhrál a Pepu ještě málem vytáhl z "čulase". Ale na málem se nehraje!
Touš 631 / Voráček 536 (4:0) - Tady bylo od začátku jasné, kdo je na drahách pánem. Ondra hrál výborně, párkrát měl také porci štěstí, což ovšem k dobrému výkonu patří. Hned na první dráze dostal Roman 38 klacků do trika (165:127) a vypadalo to zle. Druhý set zahrál Roman slušně, ale Ondrovi zejména v dorážce pomohlo štěstí a Romču přetlačil (150:143). Ve třetím setu Roman nestáhl ztrátu z plných a bylo to v p....i. V posledním setu pak Roman odpadl v dorážce (34), zatímco domácí hráč exceloval (68) a naložil Romanovi dalších 40 klacků. Ondra zahrál opravdu parádně, Roman na něj prostě neměl.
Na konci bylo tedy jasné, že tentokrát nás domácí doslova "zašlapali do koberce" a nedali nám nejmenší šanci. Prohráli jsme 6:2 rozdílem propastných 165 kuželek (3430:3265). Výkon domácích by měl být (toto je neověřená informace!) novým rekordem drah družstev. Takže na to náš průměrný výkon jednoduše nestačil. Těžko hledat nějaká pozitiva na naší hře, nikdo nezahrál optimálně a podle představ ani svých, ani Murýňa a ostatních kolegů. V posledním podzimním kole se koná okresní derby, v ústeckém bunkru hostíme Duchcov a uvidíme, zda se nám podaří rehabilitovat se po špatném výkonu z Velenic.

Gumy Pepa a Radek a pan klobouk Milda

Další zápasy 10.kola 2.KLM: Duchcov - Tábor 6.5:1.5, Jihlava - Sadská 2:6, US Praha - Loučovice 5:3, Vrchlabí - Konstruktiva Praha 5:3, Jičín - Benešov 6:2

Zpravodaj 10.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

12.kolo SD: Sokol Ústí A - Hv.Trnovany B   8 : 0  (2477 : 2372)

B-čkaři pokračují v katasrofálních výsledcích na drahách soupeřů - v posledních dvou zápasech skore 16:0!!! Všichni naši hráči prohráli v dorážce, průměr 117 na hráče je žalostně málo. Celkem dělali B-čkaři jen o 20 kuželek více než naše C-čko, které hrálo po nich odpoledne - to je bída!!! Nejlepším naším hráčem byl Ondra Koblih výkonem 417 kuželek. Chce to příště zabrat, chlapi!

10.kolo KP: Sokol Ústí C - Hv.Trnovany C   1 : 7  (2272 : 2352)

Výborně zápas rozehrál Pavel Jedlička (431), který porazil svého soupeře o 49 klacků. Další pomocné body přidal Petr Petřík (381), Martin Dolejší (404), Pepa Šimáček (407) a Jitka Fabianová (367). Jediný pomocný bodík odevzdala soupeři Pavlína Kubitová (362). Výborně - jen tak dál...

Relativně pohodová výhra v rekordu drah ...   (23.11.2013)

9.kolo 2.KLM: Hv.Trnovany - SKK Jičín  6 : 2  (3336 : 3205)

Kuželna v Ústí n.L. V devátém kole nás čekal doma nebezpečný soupeř od lesa Řáholce, dorazili k nám klucí z Jičína. Jedná se o soupeře, který pro nás není dobře čitelný. Malou výhodou pro nás mohlo být, že za hosty nenastoupil, dle jasně stanovené klauzule v hostovací smlouvě (to už je jak fotbalová Gambrinus liga ?!? :-)) Pája Kaan, který už letos Jičínu v několika zápasech pomohl. Konkrétně k zápasu:
S první rundou opět náš Murýňu zamíchal, k tradičnímu Mildovi Stránskému postavil tentokráte Pepu Šálka. Z tohoto postavení bylo jasné, že cílem je vyvinout tlak na soupeře hned v úvodu a získat oba body a slušný náskok. Soupeř vyslal do boje nestora Pepa Vejvaru a nám poměrně neznámého Jirku Čapka.

1.runda: Stránský 547 / Vejvara 547 (3:1) - První set byl naprosto vyrovnaný do posledního hodu, Milda nakonec udržel 1 klackové vedení z plných. Druhý set ale vytáhl Pepa těžký kalibr (159) a Mildu smetl. Třetí set zase naopak jičínský hráč totálně odpadl (119), zatímco Milda hrál prakticky pořád stejně (141) a stáhl náskok soupeře na pouhý klacík. K zisku bodu musel Milda poslední set vyhrát! Drama vrcholilo 2 hody před koncem - Pepa otevřel 8 s výrazným "hejbáním", ale devátá kuželka vydržela. Milda musel na exist dorazit a hodin aspoň 4, vyšlo to nad plán - hodil 5. Takže bod byl náš, ale Mildo - kdy už konečně vyhraješ bez nervů?!?! :-)
Šálek 571 / Čapek 491 (4:0) - Tady bylo od začátku jasné, že hosté Jirku obětovali na naší "ikonu" Pepu a i když Pepíno nepředváděl po 3 sety žádný zázrak, tak jasně soupeře přehrával a vedl 3:0. Rozdíl byl však jen 38 kuželek. Poslední dráha byla od Pepánka však jako za starých časů, jednička mu vyšla skvěle (101+69=170) a nakonec z té bídy vydoloval velmi slušný výsledek a vybudoval našemu týmu solidní náskok. Výborně!
Po první rundě tedy vedeme 2:0 a rozdílem 80 kuželek, i když tak vysoký náskok vybudoval vlastně až Pepa v posledním setu. Ale zaplať Pánbůh za něj! Do druhé várky playerů jsme postavili Romana Voráčků a Zdendu Kandlů, za soupeře nastoupil benjamínek Honza Bína a zkušený Roman Bureš.

2.runda: Voráček 543 / Bína 560 (1:3) - První dva sety oba skoro stejné - Roman dostal nařezáno už do plných a v dorážce už to nedotáhl. Zatímco Romča měl obě první dráhy přes 130, tak soupeř přes 140 a zaslouženě vedl. Třetí set byl jiný, ale se stejným koncem. Roman naložil Honzovi 2 devítky do plných, ale pohořel v dorážce a opět prohrál. Až na poslední dráze Roman pořádně zabral, zejména do plných (101) a balík kuželek stáhl. Prohře už ale zabránit nemohl. Nicméně po těch katastrofách z minulých kol výrazné zlepšení. Jen houšť a větší kapky Rome!
Kandl Z.(stř.Kandl R.) 533 / Bureš 550 (1:3) - Se Zdendou to od počátku nevypadalo dobře a pohoda z minulých zápasů byla ta tam. Naopak to vypadalo na pořádný průs.r! Proto po dvou totožných setech a půlce 250 (se ztrátou 28 kuželek) mazal Zdenda do sprch a vystřídal jej jeho šikovný synovec Radek. Ten ve třetí hře těsně podlehl a bod už byl "v tahu". Rozhodující však pro nás v daný moment už byl jen rozdíl v kuželkách a ten Ráďa zkorigoval výborným výkonem na poslední dráze (154). Tím dosáhl přijatelného výsledku, za který zaslouží uznání.
Po druhé rundě tedy nebylo nad čím jásat, i když o žádnou pohromu se zase nejednalo. Stav byl sice 2:2, ale měli jsme náskok 46 klacíků, což vypadalo dobře. Rozhodně lépe, něž v závěru třetího setu druhé rundy, kdy jsme už dokonce chvílemi tahali za kratší konec. Ale nakonec dobrý, no. Do poslední části zápasu nastoupil za nás čechoameričan George Zemánek (někdy nám spíše připadá jako čechotatar :-)) a standardní stavební kámen naší poslední dvojky Michal Koubek. Hosté vyslali zamakat na zisku bodu či obou Jardu Soukupa a Lukáše Vika.

3.runda: Zemánek 597 / Soukup 533 (4:0) - Jirka hned od počátku svého soupeře jasně přehrával a po šedesátce bylo prakticky o naší výhře rozhodnuto. Zatímco Jirka exceloval (310 po půlce), Jarda se trápil (255). Na třetí dráze Jirka malinko polevil a asi se tím připravil o "šestibábu", nicméně poslední dráha byla opět parádní (150). Jarda se v druhé půlce výrazně zlepšil, ale na zisk setu neměl. Jirka zahrál parádně a zaslouženě se stal první hvězdou zápasu! Jen tak dál George!!!
Koubek 545 / Vik L. 524 (4:0) - V tomto souboji to oba borci rozjeli asi jako v okjesním pjeboju (čti okresním přeboru), šťastnější byl o klacek Michal (118:117 !). Druhý set byl ale o něčem zcela jiném, Michal zahrál oblíbenou čtyřku parádně (153) a vybudoval si solidní náskok. Třetí set byl dramatem do konce, ale Michal byl opět o klacek lepší (nebo šťastnější?). No a poslední set? Klasika, zase výhra o klacík. Takže na sety jasná výhra, ale k dokonalosti měl Michalův výkon hodně daleko. Soupeř se však moc nebránil, Lukášovi to dnes asi prostě nesedlo.
Nakonec jsme tedy slavili vítězství 6:2 a dokonce jsme se "dopustili" rekordu drah družstev. Celkový rozdíl byl nakonec 131 kuželek (3336:3205). Rekord byl způsobem dvěma velmi kvalitními výkony (Jirka + Pepa), 4 průměrnými a hlavně - konečně žádný výbuch !!! Soupeř nezahrál špatně, ale po pravdě, čekali jsme větší odpor. Body ale bereme všema deseti!
V příštím kole jedeme v sobotu brzy ráno do Českých Velenic, kterým jsme vloni uštědřili na jejich drahách "kanára". Bylo to sice v době, kdy to domácí na svých nových drahách moc neuměli, ale i tak se jedem o body poprat a chceme vyhrát. Po pravdě - kdo by chtěl prohrávat, že??? Autobus pro fanclub bude standardně připraven v Trnovanech "pod schodama", tentokrát už v 5.30 hodin, v případě většího zájmu fanoušků zajistí vedení fanclubu i druhý bus. Takže v sobotu na YDYKSEB!!! Nebo spíš na ECINELEV !!!

Pan klobouk Jirka a guma Zdeněk

Další zápasy 9.kola 2.KLM: České Velenice - Duchcov 6:2, Benešov - Vrchlabí 3:5, Konstruktiva Praha - US Praha 1:7, Loučovice - JIhlava 2:6, Sadská - Tábor 5:3

Zpravodaj 9.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

11.kolo SD: Hv.Trnovany B - Kadaň   5 : 3  (2628 : 2600)

Tento zápas jsme balancovali "na hraně" ztráty bodu, výkon "jen" okolo 2600 kuželek nemusí v budoucnu na soupeře stačit. Měli jsme skvělý začátek, když Honza Bergerhof (464) nahrál 52 klacků. Do složité situace se dostal ve druhé rundě Martin Bergerhof, když před poslední dorážkou prohrával 34 kuželek. Dorážku však zahrál skvěle (90) a přetlačil celkově Barboru Ambrovou o 4 kuželky. Tento získaný pomocný bod byl velmi důležitý! Ondra Koblih zahrál 405 a vinu na tom nesou zejména bídné plné (272) a jasně prohrál. Průběžný stav 2:1 a +30. Ve 4.rundě zabral Petr Fabián (476), když k výborným plným (314) přidal i parádní dorážku (162). Získal pomocný bodík a nahrál 30 kuželek. Bohouš Navrátil (429) v 5.rundě zahrál své slabší číslo a tak není divu, že prohrál a pustil 18 kuželek z náskoku. Před dotahováky byl tedy průběžný stav 3:2 a +42 klacků. Vráťa Kubita (421) neměl jednoduchou situaci. Na první dráze prohrál s Michalem Hrdinou o 14 kuželek a na druhé dráze dostal v plných naloženo dalších 19(!) klacků. V poslední chvíli však zatáhnul za "záchranou brzdu" a v dorážce dal 9 devítek, zatímco jeho soupeř jen sedm. Ufff...

9.kolo KP: Hv.Trnovany C - SK Děčín   2 : 6  (2465 : 2532)

Favorit z Děčína potvrdil předpoklad a zvítězil. Výborně zahrál v první rundě děčínský Petr Kramer (465) a dobře hrajícímu Josefu Šimáčkovi (423) naložil 42 klacků. Ve druhé rundě zahrál své osobní maximum Petr Petřík (411) a srovnal průběžný stav na 1:1. Ve třetí rundě byla po padesátce 180 střídaná Pavlína Kubitová. Karel Kruschina dal 210, ale na pomocný bodík to nestačilo. Šanci na dramatický závěr ještě oživila Jitka Fabianová, která zahrála 412 a bodovala. Průběžný stav 2:2. Poslední naši hráči potom však na své soupeře nestačili. Pavel Jedlička (405) prohrál o 19 kuželek a Milan Nový (424) prohrál o 11 kuželek.

Zápas jako řemen, bohužel však se špatným koncem... (16.11.2013)

8.kolo 2.KLM: SKK Vrchlabí - Hv.Trnovany  5 : 3  (3424 : 3402)

Josef Šálek V osmém kolem jsme zavítali v sobotním odpoledni na poměrně oblíbenou kuželnu lídra soutěže SKK Vrchlabí. Věděli jsme, že náš čeká velmi těžký soupeř, ale také jsme věděli, že už jsme ve Vrchlabí bodovat dokázali, takže nic nebylo ztraceno. Opět jsme nebyli komplet (Radek Kandl měl pracovní povinnosti), ale pozitivem byl návrat již na 100 % uzdraveného Pepy Šálka. K zápasu:
Do první rundy náš "Mourinho" (způsobem vedení boje a taktickou vytříbeností je Zdeněk Kandl s tímto veleslavným fotbalovým trenérem naprosto srovnatelný a má i něco navíc - Mourinho neví nic o kuželkách, zatímco Zdeněk o fotbalu ...) nasadil skvěle takticky sám sebe a Mildu Stránského, za domácí vyráželi do boje Jirka Vejvara a Roman Pek.

1.runda: Vejvara 587 / Kandl 538 (4:0) - Zdeněk se prakticky na nejlepšího hráče domácích obětoval a i když Jirka zdaleka nepředvedl svůj nejlepší výkon, v pohodě to na Zdeňka stačilo. Zdeněk zahrál pouze na první dráze výborně (152), pak odpadal. Překvapivě však na soupeře příliš neztrácel. Škoda však posledního setu, ten Zdenda dostal naloženo o 31 (157:126). No a to nám na konci citelně chybělo!
Pek 549 / Stránský 548 (1:3) - Milda vyhrál první set lepší dorážkou o devítku, druhou však vcelku pokazil a dostal 20 do trika. V dalších dvou setech to byla přetahovaná, kterou vždy soustředěným výkonem Milda dotáhl do vítězného konce a to znamenalo zisk bodu pro tým. Milda hraje od začátku sezóny snad jen těsné souboje se střídavými výsledky, dnes to však vyšlo parádně!
Po úvodní čtveřici hráčů tedy stav vyrovnaný 1:1, ale prohrávali jsme o poměrně znatelných 50 kuželek. Bylo ale jasné, že na padavé kuželně Vrchlabí to není nesmazatelná ztráta. Do prostřední rundy nastoupili za nás Jirka Zemánek a Pepa Šálek, domácí nasadili Kamila Fiebingera a Pavla Nežádala.

2.runda: Fiebinger 581 / Zemánek 594 (1:3) - Oba borci měli vlažnější plné, ale pěknou dorážku, domácí hráč však o poznání lepší, a proto první set vyhrál. Ve druhém setu hráli oba hráči "nic moc", Jirka se štěstím vyhrál o 2. Na posledních dvou drahách však Jirka rozbalil parádní koncert a bylo vidět, jak bojuje. Soupeř také nehrál špatně, ale Jirka mu prostě nedal šanci. Výborně, bod byl náš!
Nežádal 526 / Šálek 633 (0:4) - Tento souboj moc komentáře nepotřebuje. Zatímco domácí hráč se spíše trápil a patrně i po očku sledoval svého soupeře, Pepa jednoznačně exceloval! Jeho hra byla prakticky bezchybná - co chtěl, to zahrál. Věděli jsme, že ve Vrchlabí to Pepa umí, ale takto skvělý výkon snad nečekal ani on sám. Pepíno (nikoliv Pepíne!) - klobouk dolů, krásně se na to koukalo !!!!
Po prostřední rundě tedy vývoj pro nás perfektní, vedeme 1:3 a rozdílem nezanedbatelných 70 kuželek! Prostřední dvojice se skutečně pochlapila, bravo chlapci! Do poslední sady hráčů vyslal náš světoznámý kouč ještě světoznámějšího hráče Romču Voráčka a pro vyprodané hlediště téměř neznámého Michala Koubka. Za domácí se šli porvat o body Míša Rolf a Tomáš Ryšavý. Taktika byla jasná - pokud možno udržet solidní náskok 70 klacků. Jenže ...

3.runda: Rolf 577 / Voráček 521 (3:1) - Hned v první rundě dostal Roman slušně do těla, když ztratil významnou část našeho náskoku (162:130). Druhý set také prohrál, tentokrát těsně, ale i tak bylo patrné, že domácí hráč funguje jako dobře namazaný stroj (po půlce 304), zatímco Roman se trápí (269). Na třetí dráze se utkání asi zlomilo - Romča zahrál tragických 115 a dostal naloženo dalších 30 dřev! Na poslední dráze Roman jen o devítku korigoval, ale nutno dodat, že zejména díky výpadku Michala. No nic, od Romana opět bída a těžko říct, co se s takto hlubokou krizí dá dělat. Škoda...
Ryšavý 604 / Koubek 568 (2:2) - První set rozjeli oba borci velmi kvalitně, Michal dobrou hrou v dorážce soupeře přetlačil (152:157). Na druhé dráze získal náš hráč náskok v plných a v dorážce jej nestačil prohrát, takže tu bylo vedení 2:0 pro nás. K zisku bodu pro nás stačilo, aby Michal jednu z posledních dvou drah zremizoval, ale...Tomáš ve druhé polovině hry rozjel koncert, na který Michal prostě odpověď nenalezl a asi ani nalézt nemohl. Solidní výkon, ale na nejlepšího hráče domácích neměl Michal nárok.
Na konci jsme tedy zůstali smutnějším týmem, zatímco domácí slavili těsné vítězství 5:3 (3424:3402). Náš celkový výkon nebyl špatný, měli jsme tam ale opět 2 slabší výkony, to asi rozhodlo. Nutno podotknout, že utkání se hrálo v perfektní sportovní atmosféře (jako ostatně s našimi kamarády "vrchlabáky" pokaždé). No a v průběhu poslední rundy se hrálo za nepřerušeného skandování téměř vyprodaného hlediště, ve kterém jsme se však, ač v menšině, rozhodně neztratili. Co dodat? Favority utkání jsme nebyli, ale vzhledem k vývoji zápasu jsme minimálně na bod měli. A když zahrál Pepa tak famózně, je prostě škoda, že tento super výkon zejména Roman prakticky zneutralizoval.
Příští kolo nás čeká v Ústí tým Jičína, který předvádí letos oproti loňsku zlepšené výkony a je jasné, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého. Chceme ale jednoznačně odčinit téměř ostudný výkon z minulého domácího zápasu a rovněž naplno bodovat.

Pan klobouk Josef a guma Roman

Další zápasy 8.kola 2.KLM: Duchcov - Sadská 3:5, Tábor - Loučovice 6:2, Jihlava - Konstruktiva Praha 7:1, US Praha - Benešov 5:3, Jičín - České Velenice 3:5

Zpravodaj 8.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

10.kolo SD: Teplice - Hv.Trnovany B   8 : 0  (2724 : 2452)

B-čkaři si odvezli z Letné "kanára" a naloženo 272 klacků! Ještě po dvou dvojicích to na takový debakl nevypadalo, Honza Bergerhof (428) prohrál o 18 klacků a Martin Bergerhof (396) o klacek. Od 3.hráče to už však byla "poprava". Petr Fabian (401) prohrál o 40, Petr Kubita (365) o 117!, Bohouš Navrátil (431) o 66 a Vráťa Kubita (439) o 30 kuželek. Domácím skvěle zahrál Honza Filip (482) a Lukáš Hanzlík (497).

8.kolo KP: Blíževedly - Hv.Trnovany C   7 : 1  (2620 : 2378)

Domácí hráči hodili rekord kuželny a jasně nás přehráli. Jediný pomocný bodík uhrál Pavel Jedlička (437). Přes hranici 400 kuželek se ještě dostala Jitka Fabianová (409) a Pepa Šimáček (402).

Slabý výkon, přesto to tentokrát stačilo...   (9.11.2013)

7.kolo 2.KLM: Hv.Trnovany - US Praha  6 : 2  (3173 : 3139)

Kuželna v Ústí n.L. V sedmém kole k nám do Ústí přijeli hrát kluci z Prahy a to z Uhelných skladů. Podle postavení družstev v tabulce jsme byli v utkání jasným favoritem, ale v samotném zápase to tak vůbec nevypadalo. Oproti předchozím zápasům jsme slevili více jak 100 kuželek a to muselo být znát. Černého Petra dostal Roman Voráček, který nepodával v posledních zápasech dobré výkony a do sestavy se naopak vrátil po zranění Pepa Šálek. K zápasu:
Do první rundy standardně z naší strany nastoupil Milda Stránský a nestandardně Michal Koubek, který hned po odehrání mazal na dovolenou. Hosté postavili Davida Kuděje a Martina Pondělíčka.

1.runda: Stránský 510 / Kuděj 533 (0:4) - Milda pokračoval ve smůle, která ho provází již z Přelouče - opět prohrál úvodní dráhu o klacek! To jako by ovlivnilo celou jeho další hru - bylo to "nemastný neslaný". Zejména v dorážce to nebyla žádná sláva - jen 151. A tak průměrně hrající David jednoznačně vyhrál pomocný bodík se skóre 0:4.
Koubek 555 / Pondělíček 516 (3:1)- To Michal se s tím vůbec nemazlil. Jasně ukázal, kdo je na drahách pánem a po šedesátce otáčel za stavu 2:0 a s náskokem 56 kuželek (298:242). Na třetí dráze zahrál hostující hráč skvěle (152) a Michal kontroval jen drahou 124. Poslední dráhu si však Michal zkušeně pohlídal. Škoda však polevení ve druhé šedesátce (dorážka jen 34+44), jinak mohlo být celkové číslo daleko lepší.
Po první várce hráčů tedy z naší strany velké rozpaky. Stav 1:1 a vedeme jen o 16 kuželek. Do prostřední rundy nasazujeme duo Kandlů - Radka a Zdeňka. Hosté nasadili dvojici Josef Dvořák a Zbyšek Sedlák.

2.runda: Kandl R. 470 / Dvořák 583 (0:4) - V této dvojici na sebe narazil nejhorší a nejlepší hráč zápasu - co k tomu ještě více dodat. Rozdíl byl propastný! Přitom Radek zahájil exkluzivní hrou do plných - 101. Ale tím skončil. Potom již nevyhrál ani jedny plné a ani jednu dorážku. Radkova dorážka byla naprosto katastrofální (113 a 15 újezdů)! Naopak Josef hrál výborně (137 + 142 + 152 + 152) a zaslouženě byl "o parník" nejlepším hráčem utkání.
Kandl Z. 552 / Sedlák 473 (4:0) - Zdeněk zahájil podobně jako Michal a taky točil po šedesátce za stavu 2:0 a s náskokem 50-ti klacků. Jeho soupeř měl problém přehodit hranici 120 kuželek a tak měl Zdeněk značně ulehčenou práci i na dalších drahách. Škoda poslední dráhy (jen 124), kdy Zdeněk (spíše než svou hru) nechápavě sledoval pokračující hru trápícího se Radka a "klidný" zbytek družstva, který nesáhnul po jeho vystřídání.
Po druhé rundě hráčů zůstalo v podstatě vše nezměněno - stav byl vyrovnaný 2:2, ale prohrávali jsme rozdílem 18 kuželek. Do poslední rundy nastoupil Jirka Zemánek a uzdravený Pepa Šálek. Hosté poslali Jirku Zetka a Standu Schuha.

3.runda: Zemánek 534 / Zetek 528 (2.5:1.5) - George hrál všechny dráhy jako přes kopírák - 134, 134, 133, 133 a je v podstatě zázrak, že na taková "numera" ještě vyhrál "na body". No co - vyhrál a to je důležité. Příště to bude určitě lepší.
Šálek 552 / Schuh 506 (4:0) - Pepa si dal po zranění první ostrý start a dopadlo to výborně. Koleno drží a to je důležité. Snad pod tímto dojmem ještě úplně netlačil "na pilu", ale to určitě přijde....
Nakonec naši borci otočili zápas, vyhráli jsme 6:2 rozdílem 34 kuželek, ale výkon 3173 je fakt málo! Jeden super výbuch a dva slabší výkony opor - tam musí chybět takových 150 klacků. Kdyby tu hrál silnější soupeř, tak bychom dostali pěkně na pr..l ! Příští zápas hrajeme ve Vrchlabí, které je na čele ligové tabulky. Protože se nám ve Vrchlabí tradičně docela daří, tak pojedeme v klidu. Nemáme co ztratit, jenom můžeme získat. Tak to zkusíme!

     

                  Pan klobouk Michal                            a pan guma Radek

Další zápasy 7.kola 2.KLM: Jičín - Duchcov 6:2, České Velenice - Vrchlabí 2:6, Benešov - Jihlava 5:3, Loučovice - Sadská 5:3, Konstruktiva - Tábor 6:2

Zpravodaj 7.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

9.kolo SD: Hv.Trnovany B - Údlice   6 : 2  (2796 : 2667)

Nový rekord trnovanské kuželny - 2796 - SKVĚLÉ!!! Údlice zahráli nejlepší výkon hostujícího družstva. Suma sumárum - výborné utkání, celkem 5463 na trnovanské kuželně ještě v novodobé historii (na automatech) nepadlo. V první rundě prohrál Vráťa Kubita (446), vše v plných (287:312). Ve druhé rundě vlétl na dráhy tajfun jménem Martin Bergerhof, který se výkonem 491 dostal na 7.místo nejlepších výkonů na TOPech. Ondra Koblih zahrál dobrých 444, ale soupeř byl lepší (454). Ve 4.rundě nastoupil bombarďák z C-čka Pepa Šimáček (457) a mazácky porazil o 5 klacků svého soupeře. Ještě v páté rundě soupeř "kousal", ale Fabik byl proti (479:457). Dotahovák Bohouš Navrátil to neměl na první dráze jednoduché, když ji prohrál o 6 kuželek (225:231), ale na dvojce soupeře doslova smetl, když dráhu vyhrál o 59 kuželek (!) a celkem porazil 479 kuželek. Chlapci nádhera!!!

7.kolo KP: Hv.Trnovany C - Loko Ústí n.L. B   3 : 5  (2466 : 2520)

Na trnovanské dráhy přijel favorit soutěže - vyhrál, ale C-čkaři bojovali a nemají se za co stydět. V první rundě dostal "nakládačku" Martin Dolejší (355:419). Ve druhé rundě si zahrál po mnoha letech opět mistrovský zápas navrátilec Pavel Jedlička a výborně 422. Měl smůlu, že se na něj postavil jestě nedávno ligový hráč Trnovan Jakub Němec, který hodil 465 kuželek. Potom přišla nádherná podívaná na hru našich děvčat. Neprve Pavlína Kubitová porazila výborných 446 kuželek a po ní Jitka Fabianová ještě lépe - 453 klacků, paráda! Škoda, že v 5.rundě nezahrál lépe Pepa Šimáček (374) a pustil 32 klacků. Milan Nový na konci sice vyhrál (419), ale soupeř měl nahráno - a to stačilo.

K bodu nebylo daleko, na oba jsme ale neměli... (02.11.2013)

6.kolo 2.KLM: PSJ Jihlava - Hv.Trnovany  5 : 3  (3363 : 3278)

Kuželna v Jihlavě K netradičně pozdně odpolednímu utkání 6. kola jsme v sobotu k polednímu vyrazili na domácí tvrz jednoho z favoritů soutěže KK PSJ Jihlava. A s ohledem na skutečnost, že plánování trasy bylo "vyrváno ze spárů" krajně nekompetentního Jirky, cesta byla v pohodě a na místě jsme byli tak akorát. No a v zápase jsme chtěli domácí zaskočit a pokud možno překvapit. Málem to vyšlo, ale ....
Jako první dvojici jsme, po vzoru hesla vítězná sestava se nemění, nasadili Mildu Stránského a Zdendu Kandla, domácí vyslali do boje také osvědčenou Partlovic dvojici, a to Jirku a Standu.

1.runda: Partl J. 564 / Stránský 564 (3:1) - V první polovině hry tahal Milda vždy za kratší konec v plných, ale v dorážce mohutně stahoval, i když chyb se také nevyvaroval. Proto první 2 sety prohrál, ale oba smolně o klacek (144:143 a 130:129). Nutno podotknout, že Jirka první set vyhrál hodovkou na exist. To byl pro nás pech a s ohledem na další průběh zápasu rozhodující moment ve směru k možnému zisku bodu. Třetí set byl opět vyrovnaný, ale Milda tentokrát uhájil drobný náskok z plných. Poslední set se vyvíjel solidně, Milda vyhrál plně o 8. V dorážce ale výrazně ztrácel a prohrál set, tentokrát o 3. Kdyby hodil posledním hodem do plných 8 místo 4, tak by bod byl náš. Ale kdyby.... Bod byl v trapu, škoda!
Partl S. 549 / Kandl Z. 575 (2:2) - Zdenda začal skvěle a na prvních dvou drahách spolehlivě masíroval levou uličku (s několika omyly do pravé :-)) a vytrvale navyšoval náskok, zatímco domácí matador se jen těžko dostával do tempa. Výsledkem byla obrátka s vedením 0:2 (266:302). Na třetí dráze se Zdenda přizpůsobil vlažné hře soupeře a zejména díky 3 foukům ji těsně prohrál. Poslední set hráli oba hráči výborně a a Standa Zdeňka lepší dorážkou nakonec přetlačil a lehce korigoval. Ale Zdeněk bod po velmi dobrém výkonu uhájil, navíc se solidním náskokem a po zásluze se stal naším nejlepším hráčem (pozn. nezávislého autora: společně s Michalem, protože dorážka dle stanov našeho klubu a týmu NEROZHODUJE!!!!).
Po první rundě to tedy vypadalo velmi nadějně, i když jsme byli malinko kyselí z toho, že Milda bod neuhrál. Nicméně stav 1:1 a vedení o 26 kuželek nám do dalšího průběhu utkání dávalo jistou naději. Jenže...Do střední části utkání jsme vyslali Romču Voráčka a Ráďu Kandla, za domácí startovali Dan Braun a Venca Rychtařík. Úkol zněl jasně: bodovat a neztratit náskok!

2.runda: Braun 544 / Voráček (stř.Fabian) 500 (2:2) - Roman hrál prostě blbě, k tomu není co dodat! Klika byla, že Dan sice na první dráze zahrál solidně, ale na druhé úplně odešel, a tak Roman udělal alespoň setík. I tak Romču (po půlce pouhých 243) ale vystřídal Péťa Fabian, kterého jsme v naší složité personální situaci vzali jako náhradníka no a hned jsme ho "použili". Na třetí dráze dostal Péťa "pěkný klepec", ale na poslední Dan zase úplně vypadl z role a Petr toho dokonale využil, čímž alespoň korigoval velmi nepříznivý vývoj souboje. Nicméně bod byl v nedohlednu a rozdíl v kuželkách byl také velký.
Rychtařík 543 / Kandl R. 536 (1:3) - Ráďa standardně nepřepálil začátek a na první dráze dostal 20 do trika (138:118). Další 2 dráhy byly velice podobné, tedy alespoň s podobným koncem. Ve druhém setu naprosto vyrovnaná hra, Radek šťastně vyhrál o 2. Na třetí pak prohrál Radek 20 do plných, ale parádní dorážkou 66 setík otočil a opět o pár klacíků vyhrál. V posledním setu hráli na draka oba hráči, ale Ráďa tentokrát hrál spolehlivě v dorážce a to rozhodlo. Poslední set vyhrál a bod byl náš i přes horší výsledek na kuželky.
Po druhé várce borců už pro nás průběh tak veselý nebyl, i když se utkání tvářilo doposud tak nějak vyrovnaně. Stav byl 2:2, ale tentokrát už jsme prohrávali o 25 kuželek. Nicméně výhra byla pořád na dosah. O vítězství se z našeho týmu měli poprat Michal Koubek a Jirka Zemánek, z domácí party jim to chtěli překazit Kuba Zdražil a Tomáš Valík.

3.runda: Zdražil 579 / Koubek 575 (1:3) - V prvním setu si Michal vybudoval solidní hrou drobný náskok v plných, který v dorážce jen kontroloval, set byl náš. Ve druhém setu domácí hráč vytáhl těžký kalibr (154) a set vybojoval, Michal ale moc neztratil (1:1, 290:284). Ve třetím setu opět vyrovnaná hra obou borců na slušné úrovni, Michal byl šťastnějším hráčem a o klacek vyhrál. K zisku bodu stačilo poslední set zremizovat. Michal si vybudoval náskok 9 klacků v plných, ale soupeř výrazně přitlačil v dorážce. Pár hodů před koncem však Michal "ustřihl" přípravu na čestíka a tím vlastně rozhodl. Pak si mohl dovolit i luxus - fouk na existenc. Ten ale, s ohledem na dění na vedlejších drahách, nic neřešil. Ale výkon pěkný.
Valík 584 / Zemánek 528 (4:0) - Tady bylo od začátku do konce jasné, kdo je na drahách pánem. Jirka se s jihlavskou kuželnou nedokázal srovnat a připravil nám zklamání, možná ještě větší než Roman. Jirkův výkon snesl přísnější měřítko pouze na druhé dráze (146), ale tam bohužel Tomáš vytáhl excelentní odpověď. Zbytek už asi nestojí moc za řeč, Jirka byl jasně horší, zatímco Tomáš udržoval vysoký standard.
Na konci jsme tak nějak nevěděli, jak výsledek zápasu vnímat. Jisté bylo, že jsme prohráli 5:3 (3363:3278), což vypadá na drahách exligového manšaftu přijatelně. Ale je to přijatelná porážka? Nebo bylo na víc? Asi bylo, protože, co si budeme povídat, domácí zdaleka nezahráli svůj standard. Takže bylo možné toho využít. Jenže my jsme zažili v průběhu utkání 2 velká zklamání - výkony Romana a Jirky byly daleko pod jejich možnosti, a proto jsme vyhrát nemohli. Ale ověřili jsme si, že s tímto týmem plným vysoce kvalitních a mladých borců (to se jen tak nevidí!!!) jsme dokázali po velkou část zápasu držet krok, to je pozitivní. Takže vzhledem k výše uvedenému - asi porážka přijatelná. Ale kdyby .....
Za týden hostíme v Ústí ve standardním čase Uhelné sklady Praha, které si odbyly v tomto kole letošní bodovou premiéru. I tak je ale naším cílem nepřipustit žádné drama a vyhrát. Tak snad to zase vyjde!

     

                  Pan klobouk Zdeněk                            a pan klobouk Michal

Další zápasy 6.kola 2.KLM: Duchcov - Loučovice 6:2, Sadská - Konstruktiva Praha 7:1, Tábor - Benešov 5:3, US Praha - České Velenice 6:2, Vrchlabí - Jičín 7:1

Zpravodaj 6.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

8.kolo SD: Duchcov B - Hv.Trnovany B   6 : 2  (2672 : 2607)

Dva slabé výkony rozhodly o naší porážce v derby v Duchcově. V 1.rundě bodoval Petr Fabian (445) a v přímém souboji dvou nejlepších hráčů podlehl Martin Bergerhof (461) domácímu Martínkovi (471). Ve 2.rundě přišel náš první kiks - Petr Kubita byl střídaný Ondrou Koblihem a celkem uhráli pouze 401 kuželek a prohráli 64 klacků! Na vedlejších drahách však Vráťa Kubita (447) zabojoval a soupeře porazil o 32 klacků. Stav po dvou rundách 2:2 a mínus 33 kuželek. To bylo pořád hratelné. Ve 3.rundě však prohrál Honza Bergerhof (448) o 1 kuželku a Bohouš Navrátil se jen taktak překulil přes čtyřstovku - 405, to je na duchcovskou kuželnu hodně málo.

6.kolo KP: Šluknov B - Hv.Trnovany C   7 : 1  (2538 : 2303)

Karel Kruschina (418) nás zachránil od kanára. Zápas byl jednoznačně v domácí režii a ještě výkon Pepy Šimáčka (400) snese kritiku. U ostatních to byl propadák a újezdová šou - Petřík 375 (12 új.), Fabianová 363 (15 új.), Kubitová 369 (13 új.) a Nový 378 (14 új.). Bude to chtít zabrat a bodovat v dalším kole doma.

B-čko skvěle přes 2700 kuželek...   (26.10.2013)

7.kolo SD: Hv.Trnovany B - Nový Bor   8 : 0  (2704 : 2379)

Jednoznačný zápas, výhra o 325 kuželek !!! Skvělé představení si připravili naši borci na sobotní dopoledne, když hráčům Nového Boru přibalili na cestu domů "kanára". Výkony našich hráčů: Martin Bergerhof 426, Ondra Koblih 433, Petr Fabian 450, Petr Kubita 450, Bohouš Navrátil 472 a nejlepším byl Vráťa Kubita 473. V tabulce se B-čko probojovalo na 1.místo - gratulujeme.

5.kolo KP: ASK Lovosice - Hv.Trnovany C   7 : 1  (2544 : 2390)

V Bohušovicích jsme po 4 hráčích dostávali "kotel" 4:0 a -166 kuželek. Až v poslední čtveřici zahnal "kanára" Pepa Šimáček výkonem 445 kuželek, když výborně zahrál zejména dorážku (167). V tabulce jsme na předposledním místě.

Zase pěkné nervy a nakonec vydřené body...   (19.10.2013)

5.kolo 2.KLM: Hv.Trnovany - Tábor  6 : 2  (3302 : 3270)

Kuželna v Ústí n.L. V pátém kole k nám do Ústí přijeli kluci z jihu Čech - přivítali jsme KK Lokomotivu Tábor. Z minulosti víme, že klukům ústecká kuželna poměrně sedí, takže nás nečekalo nic snadného. A to se také potvrdilo. K zápasu:
Do první rundy standardně z naší strany nastoupili Milda Stránský a Zdeněk Kandl, hosté nasadili, vlastně také standardně, Jardu Mihála a Míru Kašpara.

1.runda: Stránský 557 / Mihál 555 (3:1) - Milda začal slušně a na první dráze využil pomalejšího rozjezdu Jardy. Ve druhém setu to byl boj na solidní úrovni, Milda nakonec uhájil drobný náskok z plných. Třetí set rozhodoval poslední hod do plných, před kterým Milda klacek prohrával, ale hodovkou Jardu přetlačil. No a bod pro tým byl doma! Na poslední dráze však Milda dost pokazil dorážku (jen 27), čímž umožnil Jardovi stáhnout téměř celý náskok, škoda. Ale bod se hodí.
Kandl Z. 565 / Kašpar 538 (2:2)- i Zdeněk využil pomalejšího rozjezdu soupeře a první dráhu přesvědčivě vyhrál. Ve druhém setu hráli oba borci skvěle do plných a trápili se v dorážce, Zdeněk smolně o klacek prohrál. Třetí dráha jako přes kopírák, pouze kvalita u obou borců šla trošku dolů. Nicméně Zdeněk prohrál o 2, a to zejména díky 3 foukům v dorážce. K zisku bodu musel Zdenda poslední set vyhrát. No a to vyšlo, zejména díky morálně volním vlastnostem našeho prezidenta. Zdeněk zahrál perfektně a Mírovi nedal šanci.
Po první várce hráčů tedy paráda, i když s několika drobnými kaňkami. Vedeme 2:0, rozdíl je však jen 29 kuželek. Do prostřední rundy nasazujeme Ráďu Kandla a Roma Voráčka, hosté vyrukovali s dvojicí Carlos Smažík a Péťa Chval.

2.runda: Kandl R. 548 / Smažík 565 (2:2) - první dráha z Radkovi strany dost vlažná, Karel vybudoval i výrazný náskok zejména díky pěkné dorážce. Druhý set vypadal po plných také zle, ale Carlos pokazil dorážku, čehož Radek pěkně využil. Na třetí dráze set rozhodl Radek pro sebe opět pěknou dorážkou a vedl 2:1 na sety, nicméně celkově pár klacků prohrával. V posledním setu Radek vyhrál o hodně plné (98:80), což vypadalo nadějně. Karel ale skvěle rozjel dorážku (8,1,9,9) a Radkův náskok vymazal. Pár hodů před koncem navíc Ráďa vyklofl "čestíka" a bylo po nadějích. Škoda, ale výkon solidní.
Voráček 496 / Chval 555 (1:3) - tady není moc co psát, protože s kuželkami na ligové úrovni neměla Romanova hra pranic společného. Pouze první set Roman vyhrál, ale zejména díky špatné hře Petra. Pak už to byla z Romanovi strany jen bída s nouzí, zatímco Petr se pěkně rozjel a pouze navyšoval náskok. Ten se nakonec zastavil na téměř 60 kuželkách. Do budoucna by bylo záhodno, aby Romča výrazně zabral. Pozorným čtenářům jistě neunikla statistická zajímavost, že Roman ve třech domácích zápasech předvedl výkony, které začínají každý jinou číslovkou (511,601 a 496). Tak by to rozhodně vypadat nemělo! Tak snad příště ....
Po druhém kole hráčů nám úsměvy jaksepatří zatuhly, stav byl vyrovnaný 2:2, ale prohrávali jsme rozdílem 47 kuželek. Ale byli jsme odhodláni ještě zabojovat o oba body, ve hře byl i 1 bodík. Do poslední rundy jsme vyslali Jirku Zemánka a Michala Koubka, za hosty nastoupili Borek Jelínek a David Kášek. Tušili jsme, že zejména přes Borka by mohla vést cesta k vítězství, to se také potvrdilo.

3.runda: Zemánek 577 / Jelínek 529 (3:1) - na první dráze Borek hned vyhořel (108) a Jirka hned přes 30 stáhl, což nám vlilo naději do žil. Druhý set však hostující hráč zahrál velmi dobře a něco stáhl. Třetí set zase Jirka zabral a další porci kuželek vyhrál (151:133), což se hodilo. Poslední set byl vyrovnaný, ale Jirka nakonec o pár klacků vyhrál. Celkově zahrál Jirka velmi vyrovnaně a spolehlivě tak, jak jsme od něj zvyklí, navíc stáhl celý náskok hostí. Paráda!
Koubek 559 / Kášek 528 (3:1) - Michal měl tradičně vlažnější rozjezd a dostal na první dráze hned 20 "do trika". Ve druhém setu však Michal zabral a průběh obrátil, vedl celkově o 3. Třetí set byl vyrovnaným bojem, který však Michal v koncovce zvládl a o 3 vyhrál. V posledním setu, podobně jako u Zdeňka, zafungovala morálka a bojovnost. Ale Michal měl roli usnadněnou, David úplně odešel (144:119). A bylo to upečený!!!
Nakonec jsme tedy slavili vítězství 6:2 (3302:3270) rozdílem 32 kuželek, ale drama to bylo pořádné. Vždyť před poslední dráhou jsme vedli o kuželku, takže vše bylo otevřené. Ale poslední borci zabrali. Celkový výkon týmu byl pouhých 5 kuželek za rekordem drah a kde nám těchto 5 kuželek (no spíše minimálně 50) chybělo je myslím všem jasné. Kromě Romanova výkonu byly výkony všech ostatních členů týmu velmi dobré. Jen namátkou - u Radka výrazně ubylo újezdů, Zdeněk zahrál výborně na neoblíbené "čtyřce", Milda hrál 90 hodů parádně, Jirka spolehlivě po celou dobu a Michal také 90 hodů výborně. Takže pozitiva by jsme našli. Negativa ale také, většinu u Romana. Ale věřme, že "Pan Velká huba" se dá do kupy a zabere. Třeba už v příštím zápase, ke kterému jedeme po pauze do Jihlavy. Ta je zatím prakticky bezchybná, proto nemáme na jejich drahách co ztratit, můžeme jen překvapit. A přesně o to se také pokusíme!

Guma Roman a pan klobouk George

Další zápasy 5.kola 2.KLM: Vrchlabí - Duchcov 7:1, Jičín - US Praha 7:1, České Velenice - Jihlava 1:7, Benešov - Sadská 1.5:6.5, Konstruktiva - Loučovice 5:3

Zpravodaj 5.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

6.kolo SD: Hv.Trnovany B - Česká Lípa   7 : 1  (2635 : 2498)

Měli jsme drtivý začátek, který soupeř "nerozdýchal". Honza Bergerhof hodil 460 a brácha Martin 458 kuželek a rázem jsme vedli 2:0 o 88 kuželek. Další dvojice sice trochu polevila - Petr Kubita 402, Petr Fabian 438, ale oba své soupeře porazili. Jediný pomocný bodík nakonec soupeři "povolil" Vráťa Kubita (408), ale jako dotahovák vše na konci "dorazil" Bohouš Navrátil nejlepším výkonem zápasu 469 kuželek. Bravo pánové !!!

4.kolo KP: Hv.Trnovany C - Sokol Ústí n.L. B   6 : 2  (2445 : 2338)

Ještě po 4 rundách byl zápas vyrovnaný 2:2 a -7 klacků (Dolejší 385, Kruschina 407, Petřík 383, Fabianová 424). V páté rundě však Pepa Šimáček "přitlačil na pilu" (440) a naložil soupeři 75 kuželek. Milan Nový na konci už jen výkonem 406 jistil první letošní výhru C-čka.

Skvěle odvedená práce v Přelouči !!!   (13.10.2013)

4.kolo 2.KLM: Sadská - Hv.Trnovany  1 : 7  (3235 : 3396)

Kuželna v Přelouči V poměrně pěkném podzimním ránu jsme vyjeli k utkání 4. kola do Přelouče, kde nás čekal náš dlouholetý a těžký soupeř SDS Sadská. Klucí ze Sadské vyhověli naší žádosti o odložení utkání, a tak jsme tentokrát hráli v neděli dopoledne. Za toto férové gesto patří "vrtákům" dík, ten jsme také vyjádřili i v tekutém skupenství. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, ve kterém rozhodně nejsme favoritem, i když se Sadskou jsme venku (ať už v Kutné hoře nebo pak v Přelouči) hóóódně dlouho neprohráli. O takto suverénním průběhu v náš prospěch však nikdo z nás snad ani nesnil. K zápasu:
Oba týmy se už asi nemají, co se taktiky týče, v čem překvapit, to se také potvrdilo. Do první rundy jsme nasadili Zdendu Kandla a Mildu Stránského, domácí šli do "prvního servisu" s dvojicí Aleš Košnar a Mates Schejbal.

1.runda: Košnar 549 / Kandl Z. 580 (1:3) - Zdeněk na svého soupeře pořádně "vlétl", jeho hra nepostrádala kvalitu. Na první dráze vyhrál "o parník" (130:154), na druhé skvělou dorážkou (63) průběh otočil. Na o když si pohlídal kvalitu i ve třetím setu, bylo o zisku bodu pro nás rozhodnuto. V posledním setu dnes nemastný, neslaný Aleš skvělou hrou do plných 10 klacků stáhl, ale bod a slušný rozdíl hrál v náš prospěch. No ....tady jsme moc s bodem nepočítali. Bravo prezidente!!!
Schejbal M. 553 / Stránský 600 (1:3) - tady to oba hráči nastartovali opravdu skvěle a zdálo se, že první set Milda pustí. Jenže....: Mildovy poslední 4 hody - 9,9,9 a 7!!! A set byl doma (157:165). ve druhém setu Milda udržel vysokou kvalitu, zatímco Mates odpadl - náskok se znatelně zvýšil (283:319!!!). ve třetím setu Mildovi ne úplně vyšla dorážka, takže Mates korigoval. Poslední set ale od Mildy opět skvělý, Mates "nic moc", což znamenalo další navýšení rozdílu. Šestibába byla na světě, i když s ní Milan maličko zalaškoval (poslední 2 hody potřeboval 5 - otevřel "brandejs" a pak 2 klacky tak tak trefil ...). Ale super výkon a zaslouženě titul předsedo, titul ....
První runda nám tedy nad očekávání vyšla, vedeme 0:2 a rozdíl byl rozhodně nezanedbatelných 78 kuželek. Skvělý rozjezd! Do střední části utkání nastoupili od nás "benjamínek" (nikoli však věkem) Radek Kandl a v minulém zápase skvělý Roman Voráček. Domácí vyšli do boje s nepříznivým stavem s dvojicí Honza Renka a Tonda Svoboda.

2.runda: Renka 522 / Kandl R. 545 (2:2) - Radek měl od počátku problém s kluzkými koulemi, což se projevilo hlavně v dorážce. Po prvních vyrovnaných plných újezdová show (opět!) a jasná prohra prvního setu. Pak ale Ráďa zkušeně změnil způsob hry a to přineslo zasloužené ovoce v podobě zisku dalších 2 setů po kvalitních výkonech (120:152 a 129:153). Na poslední dráze hráli oba borci průměrně, Ráďa opět malinko odešel v dorážce, což Honza využil v drobnou korekci výsledku, ale Radkův velký náskok už stáhnout nedokázal. Vybojovaný bod se hodil!
Svoboda 510 / Voráček 532 (1:3) - Roman měl také podstatný problém s držením koulí (ostatně jako skoro všichni naši hráči), proto měl pomalejší rozjezd. Tonda Romana dostal do hry bídnou dorážkou, toho Roman zkušeně využil a získal bod. Po druhé dráze bylo ale srovnáno, Roman pokazil dorážku, to soupeř neodpouští. Další 2 sety měly podobný průběh - Roman vždy vyhrál plné o 10 a pak pár klacků pustil v dorážce. Ale matematicky je to zcela jasné, Roman oba další sety vyhrál a získal tedy další bod. Konečně zúročil zkušenosti ze zahraničního angažmá.
Po druhé rundě už jsme téměř slavili, vedeme 0:4 a rozdíl vyrostl na propastných 123 klacků. Několik z nás si ale pamatovalo, že v loňské sezóně jsme tu také vedli 0:4 a rozdíl nebyl malý, nakonec z toho byla plichta. Nicméně už tím, že jsme do poslední rundy nasadili Jirku Zemánka a Michal Koubka (naše dva spolehlivé "koncáky") jsme dali jasně najevo, že nechceme loňský kolaps zopakovat. Domácí nasadili na "mission impossible" Vencu Schejbala a Tomáše Beka.

3.runda: Schejbal V. 518 / Zemánek 584 (1:3) - v první rundě trošku vlažnější rozjezd obou, Jirka však nepřelezl 5. devítku v dorážce, Venca ano, a proto vyhrál set. Ve druhém setu tomu bylo přesně naopak, takže stav 1:1 a Jirka "teče o klacek". Třetí set rozhodl - u Venci absolutní kolaps (nebo snad již rezignace? - pouhých 107), Jirka solidních 141 a o utkání bylo rozhodnuto. na poslední dráze domácí hráč pouze odházel 30 koulí, zatímco Jirka exceloval a navyšoval náskok až do krutých výšek (167). Jirka navíc neujel - paráda!
Bek 583 / Koubek 555 (2:2) - první runda vyrovnaná, ale Tomáš šel do šesté devítky, Michal ne a o 2 prohrál. Druhý set hrál na dráze č. 4 za domácí "devítkový stroj" - výsledkem bylo parádních 168 (117+51) a jasná výhra domácího hráče. Poslední 2 sety se už jen tak dohrávali, ale Michal zabojoval a oba "jasně vyhrál" - nejdřív o klacek, pak o 2. Tomáš už ale čestný úspěch domácích ze zubů nepustil. I když nastoupil jen s polovinou Michalova příjmení a navíc s tou zadní, tak rozhodně poloviční nebyl a už vůbec ne pozadu. Domácí hráč vyhrál naprosto zaslouženě.
Celkový dojem byl po utkání parádní, vyhráli jsme suverénně 1:7 (3235:3396) rozdílem propastných 161 kuželek, to jsme opravdu nečekali. Domácí ale rozhodně nepředvedli ani svůj průměrný výkon, my jsme naopak, až na drobné chybky, zahráli parádně. Zejména trojice Milda, Jirka a Zdeněk zaslouží velikou pochvalu, ostatní zahráli slušně. Tentokrát jsme se vyvarovali "megaprůseru" z loňska (Kaan + Kandl 470!), to asi rozhodlo.
V příštím týdnu hostíme v ústeckém bunkru Loko Tábor, což je soupeř, který nás na naší domácí kuželně už párkrát vyškolil. Nečeká nás tedy rozhodně nic jednoduchého, nicméně bylo by dobré zúročit sebevědomí, které jsme získali "vyloupením" Přelouče, potažmo Sadské.

Pan klobouk Milda

Další zápasy 4.kola 2.KLM: Duchcov - Konstruktiva 3:5, Loučovice - Benešov 7:1, Tábor - České Velenice 8:0, Jihlava - Jičín 6:2, US Praha - Vrchlabí 2:6

Zpravodaj 4.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

5.kolo SD: Mikulášovice - Hv.Trnovany B   3 : 5  (2445 : 2479)

Záčátek zápasu nám nevyšel - po dvou rundách (Koblih 403, Kubita P. 411) jsme jsme prohrávali 2:0 o 38 kuželek. Ve 3.rundě "urval" o klacek důležitou výhru Fabian (392). Ve 4.rundě prohrál Šimáček (391) o 17 kuželek a vypadalo to s námi bledě - 3:1 a mínus 54 klacků. V předposlední rundě zabojoval Vráťa Kubita (433) a stáhnul 11 klacků. V poslední rundě se první padesátce "rozjížděl" Honza Bergerhof (195), ale potom exceloval ve 2.padesátce (158+96=254) a výkonem 449 kuželek se stal nejlepším hráčem zápasu a dotáhl náš tým k vítězství. Výborně !

3.kolo KP: KOVO Děčín B - Hv.Trnovany C   8 : 0  (2493 : 2312)

Pouhé 2 uhrané sety a "kanár" přibalený na cetu domů - to je stručná charakteristika zápasu našeho C-čka v Děčíně. Nejlepší z našeho družstva byla Jitka Fabianová výkonem 412 kuželek.

B-čko ani C-čko venku neuspělo...   (5.10.2013)

4.kolo SD: Loko Louny - Hv.Trnovany B   5 : 3  (2656 : 2621)

V Lounech mělo B-čko určitě na vítězství, ale 3 slabší výkony našich hráčů rozhodly o tom, že se nakonec radoval domácí tým. Zápas "rozjel" Honza Bergerhof (411) a hned dostal "do trika" 47 kuželek. Výborně potom zahrál Petr Fabian (460), vyhrál o 8 klacků a je jen škoda, že zazdil druhou dorážku (52). Ondra Koblih (403) vyhořel hlavně v plných (jen 260) - prohrál o 20 kuželek. Excelentní byla 4.runda - domácí Maxa hodil 461, ale Péťa Kubita porazil skvělých 488 kuželek. V 5.rundě zabojoval Vráťa Kubita (449) a ve druhé dorážce "přetlačil" o 9 klacků domácího hráče. Vše měli v rukou dotahováci - ale jejich hra byla jen odvarem očekávaného. Domácí Pop zahrál 422 a náš Bohouš Navrátil jen 410. Celkově jsme porazili o 35 kuželek méně než domácí a to rozhodlo o naší porážce.

2.kolo KP: Bohušovice B - Hv.Trnovany C   6 : 2  (2424 : 2320)

Zápas byl vyrovnaný ještě po 4 rundách, 2:2 a +/- 0. Potom ale za domácí zahráli dva nejlepší hráči (423+450) a bylo vymalováno. Nejlepším z našeho družstva byl Pepa Šimáček (402).

Skoro opakování 1.kola, ale tentokrát šťastnější konec pro nás...   (28.9.2013)

3.kolo 2.KLM: Hv.Trnovany - Loučovice  5 : 3  (3286 : 3283)

Kuželna v Ústí n.L. Ve třetím kole jsme na domácí kuželně v ústeckém bunkru přivítali mládence z jižního konce republiky, přijel k nám tým TJ Vltavan Loučovice. Jak už bylo avizováno v minulém komentáři, Loučovice jsou na naší kuželně vysoce nebezpečné a to se v zápase potvrdilo. Hosté nám zatápěli prakticky po celý zápas a jen shodou několika detailů se nám nakonec podařilo body urvat. K zápasu:
První runda z naší strany tradiční, do boje nastoupili Milda Stránský a Zdeněk Kandl. Hosté nasadili Jardu Suchánka a Radka Šloufa.

1.runda: Stránský 524 / Suchánek 547 (2:2) - První dráhu rozjeli oba hráči solidně, ale Jarda lepší dorážkou rozhodl pro sebe. Na druhé dráze si kluci role prohodili, takže se točilo za stavu 1:1 a prakticky vyrovnáno i na kuželky. Na třetí dráze se lámal chleba, Milda hrál špatně, zatímco Jarda "přitlačil na pilu" a naložil Mildovi přes 30 do trika, což rozhodlo. Na poslední dráze soupeř hodně polevil a i když hrál Milda také špatně, tak něco málo stáhl. Na bod už ale neměl nárok.
Kandl Z. 505 / Šlouf 557 (0.5:3.5) - Na první dráze zahrál Zdeněk slabší plné a v dorážce už soupeře nedotáhl, takže set byl fuč. No a pak to přišlo! Zdeněk zahrál bídně druhou dráhu (78+27=105), takže i když Radek nepředváděl žádný super výkon, vybudoval si velice solidní náskok. Na třetí a čtvrté dráze šla kvalita Zdeňkovi hry strmě nahoru, ale hra Radka ještě víc, výsledkem byl zisk pouhého půlsetu na poslední dráze a pořádný rozdíl v kuželkách.
Po první dvojici to tedy nevypadalo nijak růžově, prohrávali jsme 0:2 a rozdíl byl hrozivých 75 kuželek. Bylo tedy naprosto nezbytné, aby prostřední dvojice zabrala a získala oba body, navíc bylo zapotřebí snížit co nejvýrazněji rozdíl v kuželkách. Povedlo se, ale snadné to nebylo. Náš tým nasadil do prostřední části Radka Kandla a Romana Voráčka, za hosty nastoupili Libor Dušek a Pepa Gondek.

2.runda: Kandl R. 531 / Dušek 510 (2:2) - Radek rozjel skvěle první plné a vypadalo to, že bude pokračovat ve výkonu, který předvedl před týdnem v Bráníku. Ale ..... dorážka nás srazila z nebeských výšin zpět na zem a náraz to byl tvrdý. Dorážka 26 se 7(!!!) újezdy, to byla černá můra! Ale paradoxně set Radek o 2 vyhrál. Následující 2 sety byly vlastně stejné, oba hráči přes 90 do plných, ale zatímco Radek 4 devítky nepřelezl, jeho soupeř ano, a proto sety vyhrál. Radek tedy k zisku bodu potřeboval poslední dráhu vyhrát minimálně o 13. Naštěstí pro nás si slabší chvilku vybral na poslední dráze i Libor a dorážkou 26 se nemohl Ráďovi rovnat. Ten naopak zabral a nejen že vyhrál, ale stáhl nezanedbatelnou porci klacků. Nicméně celkem 12 (!!!) újezdů na straně Radka, to je sakra moc!!!!
Voráček 601 / Gondek 561 (3:1) - Romana jsme od začátku nepoznávali! Valil jednu levou ulici za druhou a koncert na "trojce" skončil výsledkem 170 - super! Na druhé dráze získal Romča náskok v plných, ale soupeř zahrál skvělou dorážku (80) a získal set. Navíc výrazně snížil Romanův náskok (308:298). Třetí dráha byla kvalitativně o něco níže a bylo dobře, že ji Roman o pár klacků vyhrál. Poslední set Roman opět skvěle zabral, neboť si patrně uvědomil, že nestačí jen vyhrát, ale stáhnout také kuželky. Takže perfektní hrou (97+62) Pepovi zase výrazně naložil a zajistil nejen bod pro tým, ale dobrou šanci na celkové vítězství. Roman navíc ustanovil nový rekord drah na ústecké kuželně, který je konečně přes 600. Paráda Romane!!!
Po dvou rundách jsme se tedy vrátili zpět do hry, stav byl 2:2 a prohrávali jsme už jen o 14 kuželek, to bylo rozhodně hratelnější, než po první části utkání. Do poslední části zápasu jsme vyslali Jirku Zemánka a Michala Koubka, za hosty nastoupili Martin Jirkal a Pepa Sysel. Taktika byla jasná - Jirka musí otočit stav v kuželkách a Michal udržet nejlepšího hráče soupeře. Taktika vyšla do puntíku!!!

3.runda: Zemánek 546 / Jirkal M. 527 (3:1) - Jirka má srdce bojovníka, to bylo patrné hned od počátku. První dráhu na Martina "vybalil" 155 (95+60) a vyhrál o 29. No a když vyhrál i druhý set, vypadalo to s našimi akciemi velmi dobře. Na třetí dráze ale bylo od Jirky vše špatně, výpadek zejména do plných (pouze 73) a velké problémy, neboť Martin zabral a výrazně Jirkův náskok stáhl (už byl pouze 6 kuželek). Na poslední dráze Jirka prohrál těsně plné, ale Martin nám svým výpadkem v konci dorážky vlastně daroval oba body, neboť v poslední "devítce" měl asi 6 újezdů a to rozhodlo.
Koubek 579 / Sysel 581 (2:2) - Začátek vypadal dobře, Michal výrazným rozdílem vyhrál plné, Pepa ale neskutečně zabral v dorážce a obrátil vývoj setu. Na druhé dráze naopak Michal kvalitní dorážkou svého soupeře udolal výrazným rozdílem a na kuželky vedl. Třetí set, to byla pastva pro oči! Boj o každý klacek a vysoká kvalita na obou stranách. Navíc s vítězným koncem pro Michala (163:158). Na poslední dráze Michal ztratil 13 kuželek do plných a bohužel ztratil i v dorážce, takže se svým soupeřem nakonec těsně prohrál. Ale v rozhodujících momentech zachoval chladnou hlavu, dorazil těžkou figuru a bojoval do posledního hodu, což se vyplatilo.
Na konci jsme tedy slavili vítězství 5:3 (3286:3283), ale nutno podotknout, že vyhrál šťastnější tým. Jak se blížil konec, začínali jsme mít obavy, že se bude opakovat vývoj z prvního kola, kdy jsme podlehli Benešovu o 7 kuželek. Naštěstí nám dost pomohl kolaps Martina Jirkala v závěru. Nicméně ve hře se objevilo až moc neduhů, které by bylo zapotřebí do dalších zápasů odstranit. Ať už se jedná o neskutečnou porci újezdů u Radka nebo třeba výbuchy na jednotlivých drahách u Zdeňka a Jirky. Pochválit za dnešní výkony lze samozřejmě Romana a také Michala, takhle by to mělo vypadat hoši! Tak uvidíme, třeba se časem s novými drahami sžijeme a budeme schopni předvádět vyrovnané a spolehlivé výkony v odpovídající kvalitě. Příští týden je přestávka a pak zajíždíme do Přelouče (když jsme tam jeli naposled, tak byl v Přelouči první Jirka!!!), kde nás čeká těžký soupeř Sadská. Uvidíme, favority rozhodně nejsme, což by ale mohlo být výhodou.

Guma Zdeněk a pan klobouk Roman

Další zápasy 3.kola 2.KLM: US Praha - Duchcov 3:5, Vrchlabí - Jihlava 4:4, Jičín - Tábor 7:1, České Velenice - Sadská 1:7, Benešov - Konstruktiva 6:2

Zpravodaj 3.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

3.kolo SD: Hv.Trnovany B - KOVO Děčín   6 : 2  (2660 : 2571)

1.kolo KP: Hv.Trnovany C - Verneřice   3 : 5  (2355 : 2457)Kandlovi bránická kuželna nesedí aneb není Kandl jako Kandl   (21.9.2013)

2.kolo 2.KLM: Konstruktiva - Hv.Trnovany  2 : 6  (3185 : 3284)

Kuželna v Bráníku K utkání druhého kola jsme vyrazili do Prahy, kde nás čekala domácí Konstruktiva. Kádr soupeře doznal v letní pauze velkých změn, takže v podstatě nezůstal kámen na kameni. Proto jsme se mohli, i přes domácí porážku v prvním kole, pasovat do role favorita utkání. Jenže osud naší sestavu značně zdecimoval zdravotními problémy (P.Kaan dlouhodobě zraněn, J.Šálek taktéž, M.Koubek nachlazen), takže naše akcie o poznání poklesly ještě před zápasem. Ale byli jsme odhodláni bojovat.
Do první rundy jsme nasadili Mildu Stránského a Zdeňka Kandla, domácí vyslali do boje snad jediného hráče, který zůstal z loňského kádru, tedy Zdeňka Zahrádku a také nám neznámého Arnošta Nedbala.

1.runda: Zahrádka 552 / Stránský 590 (1:3) - Milda začal skvěle a vlastně po celou dobu předváděl vysokou kvalitu své hry. Soupeře na první dráze porazil zejména skvělou dorážkou "o baťoh", druhou dráhu však prohrál a náskok se snížil. Další dvě dráhy ale Milda nedal Zdeňkovi šanci a zejména jeho celková dorážka 221 je prostě skvělá. Právem si zasloužil titul hvězda zápasu.
Nedbal 493 / Kandl Z. 518 (1:3) - Zdeněk svého soupeře od počátku značně přehrával v plných, ale dorážku hrál bídně a zde ze svého náskoku vždy ztrácel. Nicméně první dva sety Zdeněk vyhrál (o 2 a o 17) a vypadalo to dobře. Třetí set hráli oba hráči špatně a Zdeněk o 2 klacky prohrál, čímž se zisk bodu trochu zdramatizoval. Na poslední dráze ale Zdeněk výhru zkušeně pohlídal, i když žádná paráda to tedy nebyla. Zdeňkovi prostě bránická kuželna nesedí....
Po první rundě tedy vedeme 2:0, a to zejména díky dobře postavené sestavě a výbornému výkonu Mildy, rozdíl je 63 kuželek v náš prospěch. Druhou rundu za nás zajistili Roman Voráček a Radek Kandl, domácí vyslali do boje Vencu Posejpala a Jardu Pletichu st., nestora bránické kuželny.

2.runda: Posejpal 561 / Voráček 527 (2:2) - Na první dráze Romča těsně vyhrál plné, ale v dorážce předvedl totální kolaps - posledních 5 hodů ujel, navíc 5x jako přes kopírák. Na druhé dráze se zdálo, že Roman na neúspěch zapomněl a zabojuje, výhru jistil dvojkou posledním hodem v dorážce do otvírky. Na třetí dráze opět poměrně vyrovnané plné, ale dorážka jasně v režii domácího hráče, takže setový bod byl pryč. Na poslední dráze již Romča jen korigoval výsledek, a to zejména díky Vencově pokažené dorážce. Ale 9 újezdů, to je skutečně na "exbundesligistu" moc, to na bod nestačilo ani náhodou.
Pleticha st. 548 / Kandl R. 579 (1.5:2.5) - U Radka jsme netušili, jak si se svou druholigovou premiérou poradí, ale nutno podotknout, že se se svou rolí vypořádal nad očekávání skvěle. Od počátku předváděl vysokou kvalitu a na první dráze soupeře doslova rozsekal (126:151). Ve druhém setu to bylo vyrovnané do posledního hodu, kterým Radek otevřel 3 od fanek, což stačilo na plichtu. Ve třetím setu utekl Ráďa Jardovi o "devítku" v plných a toto vedení už udržel, což znamenalo zisk bodu již po třech drahách. No, to jsme skutečně nečekali, paráda!!! Poslední set Radek o 3 prohrál, ale to už byla jen kosmetická úprava. Radku bravo!!!
Po dvou rundách tedy stav stále příznivý pro nás a vypadalo to na pohodové vítězství, vedeme 3:1 a rozdílem 60 klacků. Poslední za nás nastupovali Jirka Zemánek a Michal Koubek, domácí nasadili Jirku Makovičku a Péťu Tepličance. S ohledem na poslední jméno jsme doufali, že nám tento hráč výhru usnadní, když je prakticky "od nás" z Teplic, ale nakonec nám výhru "posvětil" jeho kolega Jirka.

3.runda: Makovička 450 / Zemánek 540 (0:4) - Jirka neodstartoval nijak oslnivě, ale postupem času šla kvalita jeho hry postupně nahoru. Jeho soupeř začal velmi špatně (112) a na dalších drahách hrál stejně bídně (117,116 a 105), výsledkem byl až tristní výsledek 450 (!!!). Takže i když Jirka rozhodně nepředvedl svůj standard a nebyl tak nějak po celou hru ve své kůži, soupeře jasně přejel a vlastně pečetil výhru.
Tepličanec 581 / Koubek 530 (3:1) - Michal byl evidentně vykolejen nechlazením a nebyl tedy schopen předvádět svůj standard na oblíbené kuželně v Bráníku. Petr hrál naopak velice dobře a od začátku dával jasně najevo, že prohrát nechce. Rozdíl byl markantní zejména v plných (384:341), dorážkou Michal jen snižoval rozdíl v kuželkách. Ale i tak první 3 sety prohrál, na poslední dráze pak unikl porážce 0:4 výbornou dorážkou, dráhu vyhrál o 2. To už ale nic neřešilo, bod pro tým byl fuč, celkové vítězství bylo ale již "hotové".
Na konci jsme tedy slavili vítězství, které nám však domácí dost výrazně usnadnili. Vyhráli jsme 2:6 (3185:3284) a odčinili tak domácí porážku z prvního kola. K dokonalosti však měli naše výkony hodně daleko, perfektně zahráli Milda a Radek, zbytek už byl spíše špatný. Možná by to chtělo méně velkohubých prohlášení a více tréninku a píle, aby jsem byli schopni porážet i kvalitnější soupeře, než byla, při vší úctě, Konstruktiva.
Za týden v tradičním čase hostíme v ústeckém bunkru celek Loučovic a dá se očekávat, že to už bude zase "jiná káva", jihočeši jsou totiž nevyzpytatelní a na naší kuželně mohou zahrát prakticky jakkoliv. Proto by bylo na místě zvýšit naší kvalitu tak, aby jsme nemuseli doufat v selhání soupeře.

Pan klobouk Milda a pan guma Zdeněk

Další zápasy 2.kola 2.KLM: Duchcov - Benešov 5:3, Loučovice - České Velenice 3:5, Sadská - Jičín 6:2, Tábor - Vrchlabí 2:6, Jihlava - US Praha 7:1

Zpravodaj 2.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

2.kolo SD: Česká Kamenice - Hv.Trnovany B   5 : 3  (2423 : 2393)

Stále oslabené B-čko (2 hráči na dovolené) přišlo o výhru kolapsem Ondry v poslední dorážce! Začátek rozjel výborně Petr Fabian (433), který vyhrál 43 klacků. Z C-čka zaskočila Pavlína Kubitová a zahrála slušně - 381, přesto pustila 50 kuželek. Třetí a čtvrtá runda patřila opět nám - Petr Kubita (418) a Vráťa Kubita (430) nahráli dohromady 63 klacků. V páté rundě nastoupil C-čkař Pepa Šimáček (384), ale proti zkušenému Kühnelovi pustil 35 kuželek. Před poslední rundou jsme vedli 3:2 o 21 kuželek. Ondra Koblih (346) prohrál první dráhu o 6 kuželek, potom do plných dalších 11 klacků, tzn. že před dorážkou stále vedeme o 4 kuželky. Jenže ... Ondrova poslední dorážka 26 kuželek s 15-ti újezdama - to byl propadák!

Prohra vlastně o hod, to zamrzí...   (14.9.2013)

1.kolo 2.KLM: Hv.Trnovany - Sokol Benešov  3 : 5  (3300 : 3307)

Kuželna v Ústí n.L. Jupíííí, je to tady!!! Nový ročník 2. KLM "A" právě začal! Pro nás ale ne zrovna šťastně. V sobotním dopoledni jsem hostili štiku loňského ročníku TJ Sokol Benešov a již z předzápasových analýz nám bylo jasné, že snadné to nebude. Jisté mínus se dá ale přičíst i tomu, že se teprve učíme (někdo více úspěšně, někdo méně ....) hrát na nově zrekonstruované kuželně. I když to asi bylo v prvním kole soutěže naším mínusem, za krásně ošetřenou změnu ústecké kuželny můžeme domácím hráčům jen poděkovat, je to paráda. K zápasu:
Utkání začalo netradičně již v 9.00 hodin, neboť 14,28 % z našeho mužstva (konkrétně Zdeněk) potřebovalo odjet mnohem dříve. Proto nám dost pomohlo, že klucí z Bene souhlasili s posunutím začátku utkání, za což jim patří dík. Již při příchodu soupeře na kuželnu stouply lehce naše akcie, neboť nepřijela opora týmu Vláďa Matějka. I tak nám to ale na body nestačilo.... Do první rundy šel klasicky Milda Stránský a také Zdeněk Kandl, za hosty nastupovali Jirka Franěk (posila z Konstruktivy) a Ivan "Sam" Januš.

1.runda: Stránský 565 / Franěk 530 (3:1) - Milda začal excelentně a první dráhu jasně vyhrál, na druhé solidním výkonem náskok ještě navýšil, točilo se na 292:256 a "šestibába"visela ve vzduchu. Na dalších drahách Milda trošku polevil a přizpůsobil se hře soupeře, za druhých 60 hodů pustil "klacek". Mildova hra byla ale spolehlivá tak, jak jsme byli dlouhodobě zvyklí, to je pěkný signál. Dobrý. Slušný výkon, bodík doma a náskok k tomu!
Kandl Z. 537 / Januš 549 (2:2) - Zdeněk nezačal zle a na první dráze si vypracoval solidní náskok (+17). Druhou dráhu hráli oba hráči špatně, Zdeněk vedl. Ivan ale dobrou dorážkou dráhu vybojoval, což se nakonec ukázalo asi jako rozhodující. Třetí dráha byla v plných vyrovnaná, Zdeněk opět vedl. Ivan ale "hodovkovou šou" v dorážce (80 dorážky) souboj jasně otočil a ještě si vypracoval znatelný náskok. Na poslední dráhu šel Zdeněk se ztrátou 21 klacků, po plných ale 11 stáhl, naděje žila. V dorážce byl ale opět o kousek horší, bylo hotovo.
Po první rundě tedy stav vyrovnaný 1:1 a vedeme o 23 kuželek. Druhou lajnu z naší strany obstarali Michal Koubek a Roman "Big Mouth" Voráček (=velká ústa, nebo taky huba), hosté nasadili Péťu Červa a Lukáše Kočího.

2.runda: Koubek 541 / Červ 537 (2:2) - Michal obecně vůbec nehrál dobře do plných, ale měl velice slušnou dorážku (205). První dráhu jasně vyhrál, druhou prohrál, když v dorážce stahoval veliký náskok Petra z plných. Třetí set pro sebe Michal rozhodl lepší dorážkou a měl něco navrch. Poslední dráha bylo ale z Michalovy strany obrovské trápení, k bídným plným (75), to vypadalo i na bídnou dorážku (na 11 hodů 2 "devítky") a také jasnou porážku.( Ty jo, skoro báseň ...). Poslední 4 hody však Michal předvedl svou hru - z infarktového závěru vytěžil těsnou výhru (hody 9,8,1,8, Péťa fouk na superexist). Takže klika a bod doma!
Voráček 512 / Kočí 525 (2:2) - V souboji dvou nejslabších článků týmů jsem čekali bod. Jenže .... Roman hrál do plných takřka stejně špatně jako Michal a po právu si vysloužil titul "král fanek". V dorážce ale bohužel nic moc nedotáhl (na rozdíl od Michala). Přísnější měřítko snesla až poslední dráha souboje, kterou Roman sice vyhrál (142:138), ale tím už jen drobně korigoval svou porážku. Spokojen mohl být Rom pouze s tím, že hranici "pětikila" nakonec přeskočil. No, ale bod byl v trapu ....
Před rozhodující rundou tedy nic jasného, infarktový závěr zápasu visel ve vzduch. Stav byl 2:2, stále ještě vedeme, i když už jen o 14 klacků. Do poslední rundy jsem nasadili to nejlepší, co v současné době máme, tedy Jirku "George" Zemánka a Pepína Šálků. Hosté ale, bohužel, nasadili také nejtěžší kalibr - Láďa Takáč a Tomáš Čožík.

3.runda: Zemánek 597 / Takáč 571 (2.5:1.5) - Jirka začal jako pravý bojovník velmi zostra a drahou 161 si vypracoval velice solidní náskok. Na druhé dráze pokračoval ve skvělém výkonu, i když pár klacků pustil. I tak jasně vedl a točil na skvělých 311. Na třetí dráze kvalita hry o kousek poklesla a po dramatickém závěru z toho byla plichta. Na poslední dráze se rozhořel boj o bod pro tým, oba hráči hráli skvěle, ale Láďovi trošku došly síly v závěru dorážky, Jirka vyhrál!!! A zaslouženě se stal nejlepším hráčem utkání, protože příkladně bojoval.
Šálek 548 / Čožík 595 (0:4) - Pepíno tak nějak nebyl ve své kůži, zatímco hostující mladík předvedl skvělou a koncentrovanou hru, která je při jeho mládí jistě obdivuhodná - klobouček dolů! První dráha byl jakýsi nemastný neslaný rozjezd pro oba, Pepa ale o devítku prohrál. Ve druhém setu se to asi zlomilo - Pepa solidních 144, ale Tomáš výbornou dorážkou 161. Třetí set Pepa vedl, ale Tomáš otočil lepší dorážkou a vyhrál o klacík. A "Pepova jednička" nezafungovala, naopak Tomáš skvělou hrou na poslední dráze pečetil výhru svého týmu a donutil Pepu dopít kalich hořkosti až do dna.
Na konci jsme byli hodně smutní, protože jsem prohráli o pouhých 7 kuželek (3300:3307). Navíc jsme vlastně skoro celý zápas vedli, skóre se začalo otáčet až po polovině poslední rundy. Každý z nás také věděl, ve kterých pasážích své hry mohl těch 7 kuželek nahrát. Někteří samozřejmě i mnohem více, ale to už je teď jedno. Příští týden jedeme do Prahy, kde nás čeká na kuželně v Bráníku značně obměněný kádr Konstruktivy.
Info pro fanoušky: Autobus na zápas do Prahy odjíždí v sobotu v 8.00 hodin od "Sokolky" v Trnovanech (pod schodama), tak si včas rezervujte místenky v našem fanclubu, ať nemusíte celou cestu v autobuse stát nebo dokonce jet po vlastní ose. Druhý a třetí autobus totiž tentokrát nevypravujeme.

Pan klobouk George a guma Roman

Další zápasy 1.kola 2.KLM: Jihlava - Duchcov 6.5 : 1.5, US Praha - Tábor 3:5, Vrchlabí - Sadská 7:1, České Velenice - Konstruktiva 7:1, Jičín - Loučovice 5:3

Zpravodaj 1.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

1.kolo SD: Hv.Trnovany B - TJ Doksy   6 : 2  (2545 : 2512)

Začátek zápasu nám utekl - Péťa Kubita (404) prohrál 52 kuželek! Ve druhé rundě ale 38 klacků stáhnul Honza Bergerhof (446) zpět. Když potom Petr Fabian těsně o 2 klacky (413) porazil svého soupeře, bylo nám ještě veseleji. Do 4.rundy zaskočila Jitka Fabianová z C-čka...a výborně...440 kuželek a výhra o 38 kuželek. V tu chvíli jsme vedli 3:1 a do plusu jsme měli 26 kuželek. V páté rundě soupeři korigovali - Ondra Koblih (412) prohrál o 5 kuželek. Výhru dokonal dotahovák Vráťa Kubita (430), který vyhrál o 12 klacků. Takže...dobrý rozjezd B-čkaři - jen tak dál.

Ústecká kuželna v novém hávu....

Před začátkem soutěžního ročníku 2013/2014 provedli kuželkáři Loko Ústí rekonstrukci kuželny "v bunkru". Z fotografií je vidět, že kuželna prokoukla a bude jistě radost na ni hrát. Nové jsou pulty a ovládání, rozběžiště, sadurit (jako sklo), kuželky, prostor u kuželek.... První ostrý ligový start kuželna zažije tuto sobotu, kdy Hvězda Trnovany hostí Sokol Benešov.
Fotografie jsou použity z webu TJ Lovosice.

Kuželna v Ústí


Turnaje...  

  Turnaj "O Jizerskohorský balvan", 6.ročník,   (2x200 h.s.)

Turnaje se zúčastnili 2 naši hráči - Vráťa Kubita (895) a Ondra Koblih (847). V celkovém hodnocení se naše dvojice umístila na 14.místě výkonem 1742 kuželek.

Výsledkovou listinu turnaje naleznete ZDE.


  Turnaj "Českolipská stodvacítka",   (120 h.s.)

Pár našich borců si zajelo zahrát do České Lípy a nejlepší byl Milan Stránský (540, 19.místo). Další naše výkony: Kubita Vr. 521, Koubek M. 516, Navrátil B. 485, Kandl R. 479, Koblih O. 475.

Výsledkovou listinu turnaje naleznete ZDE.


  Turnaj "Kamenická svině", 3.ročník  (2x100 h.s.)

Vcelku početná výprava se rozhodla potrápit své nervy v České Kamenici. Na tamní "padavce" skončila mužská dvojice Fabian - Kubita Vr. (817) na 5.místě a duo Kandl R. - Koblih (804) na 8.místě. Mezi ženami si 2.místo vybojovala dvojice Mauleová - Kubitová (747) a ve smíšených dvojicích obsadila dvojice Kubita Vr.- Kubitová (761) 3.místo a Koblih - Fabianová (701) 7.místo.

Výsledkovou listinu turnaje naleznete ZDE.


  Turnaj "Memoriál Emila Altmanna", 11.ročník  (4x100 h.s.)

V Bílině naše B-čko obsadilo pěkné 7.místo výkonem 1753 kuželek. Naši borci zahráli následovně: Ondra Koblih 454 (15.místo), Vráťa Kubita 452 (18.místo), Petr Fabia 425 (47.místo) a Martin Bergerhof 422 (50.místo). Turnaj vyhrálo družstvo KK Jirkov výkonem 1878 kuželek a v jednotlivcích zvítězil Michal Bučko náhozem 496 kuželek.

Výsledkovou listinu turnaje naleznete ZDE.


  Mezinárodní turnaj v Possnecku, 9.ročník  (4x100 h.s.)

Kuželna v Possnecku V sobotu 6.7. jsme se zúčastnili mezinárodního tunaje v německém Pößnecku. V konkurenci 17-ti družstev jsme skončili výkonem 1681 na 3.místě. Turnaj vyhráli kuželkáři z SG Wernburg/Auma (1753), na 2.místě skončili domácí hráči TSV Pößneck (1705).
V absolutním pořadí jednotlivců skončil Roman Voráček (441) na 7.místě, Michal Koubek (430) na 12.místě, Jirka Zemánek (423) na 18.místě. Milda Stránský (387) byl na rozmení 4. a 5.desítky. Nejlepší výkon 464 kuželek zahrál Torsten Wiedenhöft (SG Wernburg/Auma), 2.místo Volker Poppitz (450, Vieselbach) a 3.místo Michael Schlenzig (447, Langenberg).


  Turnaj "Pohár osvobození", 50.ročník  (4x100 h.s.)

Na tradičním turnaji v Lounech se představilo naše A-čko a skončilo na 6.místě výkonem 1807 kuželek. To, že naši borci neatakovali celkové prvenství "zařídil" Zdeněk Kandl, který po půlce 237 hodil na dráze č.1 neuvěřitelných 163 (!!!) klacků. Na náhozové desce se vytvořila hluboká rýha, do které se Zdeněk celých 50 hodů úspěšně trefoval a koule si tak chodila kam chtěla ... Výkony našich hráčů: Roman Voráček 486 (5.místo), Michal Koubek 468 (14.místo), Jirka Zemánek 453 (24.místo) a Zdeněk Kandl 400 (99.místo). Turnaj vyhráli kuželkáři Sokola Kdyně (1875 kuželek) a jednotlivce Míra Jelínek (537 kuželek).

Výsledkovou listinu turnaje naleznete ZDE.


Petr Kalců  Zemřel kamarád Petr Kalců

      

V pátek 24.5.2013 zemřel náš kamarád Péťa Kalců. Nebyl sice členem našeho klubu, ale většina z Vás ho znala. Byl to hodnej a dobrej kluk. Je nám to moc líto...ČEST JEHO PAMÁTCE.


Turnaje...  

  Májový turnaj v Heidenau  (4x100 h.s.)

Kuželna v Heidenau Ve středu 1.května jsme se zúčastnili tunaje v Heidenau, kam nás pozvali naši němečtí kamarádi. V konkurenci 12-ti družstev jsme skončili výkonem 1645 na 4.místě. Stupně vítězů obsadila tato družstva: 1. Liebstadt (1703), 2.Heidenau (1698), 3.Dresden Leuben (1675).
Z našeho družstva zahajoval Milan Stránský a jeho výkon 398 byl dost rozpačitý. Ondra Koblih sice pokazil úvodní plné, ale potom se jeho hra rapidně zlepšila a konečný výkon 426 kuželek byl 9.nejlepší v jednotlicích. Zdeněk Kandl zahrál ještě lépe (434 kuželek) = 8.místo v jednotlivcích. To nejlepší na konec ... to ale dnes neplatilo. Roman Voráček trochu přehnal "přísun tekutin" během dne a výsledkem byl jen výkon 387 s 12-ti újezdama :-(
Nejlepším hráčem turnaje byl Benjamin Keil z Pößnecku v novém rekordu kuželny 487 kuželek.

Kuželna v Heidenau

Pár fotek z průběhu turnaje naleznete ZDE.


Skončil turnaj "Zlatá trnovanská kuželka"

Turnaj pořádal náš kuželkářský klub ve spolupráci s kuželkáři SKP Ústí n.L. a městem Teplice.
Úterý - začaly padat první rekordy - Bohouš Navrátil vyrovnal výkonem 507 kuželek stávající rekord kuželny na 100 h.s. a ve dvojici se Zdeńkem Kandlem (456) posunuli rekord na 2x100 h.s. na 963 kuželek. Výborně zahráli i kluci z Ústí - Zahálka st. 466, Šípek 463, Zahálka ml. 462 .... Ve středečním náhozu jsou další aspiranti na finále, těšme se....
Středa - předpoklady se potvrdily. Roman Voráček je dalším, který přehodil pětikilo - 502. Ve dvojici s Milanem Stránským (478) posunuli den starý oddílový rekord 2x100 h.s. na 980 kuželek. Výborný výkon podal i Pepa Šálek (480) a s přispěním Jitky Fabianové (424) se tito borci ujali vedení i v soutěži družstev - 1884 kuželek je jen 11 klacků za oddílovým rekordem! ... Poslední postupující do sobotního finále má zatím 437 a tak se dá očekávat atak dalších "vlčáků"..
Vzhledem k tomu, že se na sobotní dopoledne nepřihlásili žádní hráči, rozhodl ředitel turnaje o posunutí finálového náhozu. První finalisté (12. a 11.místo z kvalifikace) zahájí svůj start již v 9.oo hodin !
Čtvrtek - do finálové dvanáctky se dnes protlačil Ondra Koblih (459), Petr Fabian (457) a Vráťa Kubita (444), tzn. že v pátek musí další případný aspirant hodit minimálně 445.
Pátek - celé odpoledne jsme vyhradili turnaji pro děti z Dětského domova v Krupce a podvečerní výkony hráčů a hráček z Letné nic zásadního nezměnily. Tak huráá zítra na finále......
Sobota - FINÁLE: Dvanáct nejlepších hráčů z kvalifikace postoupilo do finále. Finálový nához se hrál jako "Memoriál J.Nikla" a vítězem se stal Josef Šálek výkonem 488 kuželek. Na druhém místě skončil Vráťa Kubita (482) a na 3.místě Zdeněk Kandl (457). Výsledková listina Memoriálu J.Nikla.
V turnaji Zlatá trnovanská kuželka také uspěl Josef Šálek výkonem 968 kuželek a to zejména díky dvěma vyrovnaným výkonům výborné úrovně. Druhý skončil Bohumil Navrátil (957) a na 3.místo obsadil Roman Voráček (936), když oba shodně nepotvrdili výborný nához z kvalifikace. Výsledková listina turnaje Zlatá trnovanská kuželka.

Výsledková listina: soutěž družstev, soutěž dvojic, kvalifikace jednotlivců a umístění od 13.místa.

Josef Šálek - vítěž turnaje i memoriálu J.Nikla

Pár fotek z průběhu turnaje naleznete ZDE.


Věrka Janečková oslavila životní jubileum - blahopřejeme

V minulých dnech jsme s Věrkou oslavili (rádi) na naší kuželně její životní jubileum. Velmi rád zveřejňuji její poděkování.....

Moji milí kamarádi,
Všem Vám moc děkuji za dárek a blahopřání k mým narozeninám. Udělali jste mi velikou radost! Akorát mi bylo líto, že jsme se všichni nemohli sejít, ale nevadí, až se potkáme, určitě si dáme po frťánku. Přeji Vám všem jak v osobním, sportovním i v pracovním životě jen to nejlepší. Prožila jsem krásných 38 let v kuželkářské rodině a věřte, že to byly nejkrásnější léta v mém životě. Za to Vám Všem děkuji a přeji Vám, aby jste i Vy prožili tyto kouzelné chvíle navzájem společně. Díky.
Vaše kámoška
      Věra „BABČA“ JanečkováNáš nevýrazný výkon v Bráníku...   (20.4.2013)

22.kolo 2.KLM: Konstruktiva - Hv.Trnovany  6 : 2  (3295 : 3231)

Kuželna v Bráníku Sobotní zápas byl povinnou dohrávkou - nám ani domácím už v podstatě o nic nešlo. To však neznamená, že jsme nechtěli vyhrát a potvrdit 3.místo ! K zápasu:
Do první rundy jsme vyslali do boje Jirku Zemánka a Romana Voráčka, domácí nasadili Lukáše Doubravu a Jardu Pletichu juniora.

1.runda: Doubrava 569 / Zemánek 537 (3:1) - Jirka sice začal dobře, když vyhrál úvodní set, ale potom se Lukáš zlepšil a George již neuhrál ani setík. Tak trošku jsme si mysleli, že by mohl být Jirka poprvé v sezoně čulda, ale bylo nás ten den ještě mnoho horších :-(
PLeticha ml. 520 / Voráček 547 (1:3) - Tento duel byl v podstatě stejný jako probíhal na vedlejších drahách, ale lepším z této dvojice byl Roman.
Po první rundě byl stav 1:1, prohrávali jsme 5 kuželek. Do druhé rundy jsme poslali Milana Stránského a Zdeňka Kandla, za domácí nastoupil Václav Posejpal a Zdeněk Zahrádka.

2.runda: Posejpal 521 / Stránský 524 (3:1) - Milda sice soupeře na číslo porazil, ale počítají se sety - a na ty prohrál. Nedařilo se mu zejména do plných (341)...
Zahrádka 569 / Kandl 521 (3:1) - Zdeněk zahájil velmi dobře a po šedesátce točil dráhy na 280. Ve druhé šedesátce mu však vůbec nevyšla dorážka (36+26) a byl z toho čulda...
Po druhé rundě jsme již prohrávali 3:1 a naše ztráta narostla na 50 kuželek. Do poslední rundy nastoupili Pepa Šálek a Michal Koubek, domácí poslali do hry Štěpána Koblížka a Jardu Pletichu seniora.

3.runda: Koblížek 576 / Šálek 528 (4:0) - Josef nebyl evidentně ve své kůži a ještě před poslední dorážkou to vypadalo, že z nás bude nejhorší - ale poslední dorážku "vystřihl" 61 a utekl hrobníkovi z lopaty.....
Pleticha st. 540 / Koubek 574 (1:3) - Michalovi to na Bráníku sedí a tak jeho výborný výkon nikoho z nás nepřekvapil. Škoda jen úvodní dráhy, kterou zahrál pouze 129....
Je dohráno - do 1.ligy postupují Rokycany, z ligy padá Plzeň a také Podbořany, což nás mrzí... Skončili jsme s 26 body na 5.místě.

Čulda Zdeněk a pan klobouk Michal

Pár fotek ze zápasu naleznete ZDE.

Další zápasy 22.kola 2.KLM: Benešov - Tábor 7:1, Podbořany - Uhelné sklady Praha 4:4, Duchcov - Plzeň 7:1, České Velenice - Sadská 5:3, Rokycany - Jičín 5:3

Zpravodaj 22.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE a statistiky ZDE

22.kolo 3.KLM: Náchod B - Hv.Trnovany B   5 : 3  (3237 : 3170)

V Náchodě mělo naše B-čko na vítězství, ale zabrzdili je dva bídné výkony 483 Radka Kandla a Petra Fabiana. Zbylí hráči zahráli velmi dobře - P.Kubita 545, O.Koblih 537, V.Kubita 557 a Bohouš Navrátil 565 - ale to nestačilo... Po roce tedy padáme do divize, no - co se dá dělat ...

22.kolo KP: Blíževedly - Hv.Trnovany C   8 : 0  (2586 : 2295)

Prohra téměř o 300 kuželek a kanár na cestu - co dodat... Náš nejlepší výkon zahrála Jitka Fabianová (417).

22.kolo OP: Hv.Trnovany D - Blíževedly B   1 : 5  (1587 : 1622)

Hosté zahráli velmi pěkně a vítězství si zasloužili. Nejlepší výkon zápasu a zároveň svůj osobák zahrál náš Pepa Šimáček výkonem 450 kuželek.

Výhra s ooooobrovskou hromadou štěstí...   (13.4.2013)

21.kolo 2.KLM: Hv.Trnovany - Sokol Benešov  5 : 3  (3293 : 3341)

Kuželna v Ústí n.L. Sobotní zápas byl soubojem se sousedem v tabulce. Ligový nováček z Benešova hraje velmi dobře, trénuje na kuželně obdobných parametrů jako je ústecká, a proto jsme očekávali vyrovnané utkání. To se ale nenaplnilo, protože hosté byli od začátku do konce lepší... a přesto prohráli! To je absurdita bodového systému. Hosté po 2.rundě sice prohrávali 3:1, ale měli nahráno 41 kuželek. Oba poslední hráči hostů na kuželky porazili naše dotahováky, ale ....místo vítězství 3:5 jsme 5:3 vyhráli my. Jak je to možné ? Kdo to neviděl, tak neuvěří!
Do první rundy jsme vyslali do boje Mildu Stránského a Romana Voráčka, hosté nasadili Ivana Januše a Tomáše Čožíka.

1.runda: Stránský 530 / Januš 521 (2:2) - Vyrovnaný duel. Milda začal lépe, když vyhrál úvodní set. Ale to, že na "své" jedničce zahrál jen 134 něco signalizovalo... Další 2 sety prohrál a vítězství v duelu vydřel až na poslední dráze.
Voráček 492 / Čožík 582 (0:4) - Roman pokračoval v bídném výkonu, který zahrál před týdnem. Nejlepší dráhu zahrál 129 - co k tomu dodat. Jeho soupeř Tomáš Čožík mu každou dráhu nakládal kopec (Coooo kopec - HROMADU) a nakonec se rozdíl zastavil na 90-ti kuželkách!
Po první rundě tedy sprcha....stav byl 1:1, prohrávali jsme 81 kuželek! Do druhé rundy jsme poslali Zdeňka Kandla a Michala Koubka s jasným cílem 100% bodovat a stáhnout co nejvíce ztrátu v kuželkách. Za hosty nastoupil Pavel Vymazal a Petr Červ.

2.runda: Kandl 563 / Vymazal 543 (2.5:1.5) - Zdeněk hrál od začátku dobře, bez výkyvů (146 + 149 + 144), ale Pavel se ho "držel zuby" nehty. Na poslední třicítku nastupoval Zdeněk za stavu 2:1 s náskokem 20-ti klacků. Na trojce však ztratil ulici a dal jen 124. Ještě, že se soupeř vedle na dráze trápil úplně stejně...
Koubek 551 / Červ 531 (3:1) - Michal sice prohrál úvodní třicítku, ale potom "srovnal hledí" a až do konce nedal soupeři šanci na úspěch. Na Michala v Ústí fakt dobrý :-)..
Po druhé rundě byl tedy stav 3:1, ale stále jsme prohrávali 41 kuželek! Do poslední rundy nastoupili Jirka Zemánek a Pepa Šálek, hosté poslali "zkušené pušky" Láďu Takáče a Vláďu Matějku...Čekali jsme, že naši borci začnou postupně odmazávat ztrátu, ale ouha...soupeři hráli skvěle a po šedesátce bylo jasné, že tudy cesta nevede !!! V tu chvíli museli Jirka s Pepou hrát "jen" na vítězství ve svém duelu!

3.runda: Zemánek 554 / Takáč 557 (3:1) - Jirka předváděl dobrou hru, ale po šedesátce přesto ztrácel 15 klacků (1:1, 276:291). Obě další dráhy George vydřel o 7 a 5 klacků, ufffff! Na číslo Jirka 3 klacky prohrál.
Šálek 603 / Matějka 607 (3:1) - Duel vynikající úrovně předvedli Josef s Vladimírem. Pepa, stejně jako Jirka, otáčel po 2 drahách za nepříznivého stavu (1:1:, 292:302). A stejně jako Jirka i on dokázal vyhrát zbylé 2 dráhy. Ale, že to byla podívaná....153:151 a 158:154 !!! Na číslo Pepa o 4 klacky prohrál.
To byly teda nervy! Hosté si nezasloužili odjet bez bodu, ale stalo se...štěstěna stála při nás. Příští týden si jedeme zahrát do Prahy proti Konstruktivě. Aktuálně jsme s 26 body na 3.místě.

Pan klobouk Josef a Roman

Další zápasy 21.kola 2.KLM: Jičín - Konstruktiva Praha 3:5, Sadská - Rokycany 3:5, Plzeň - České Velenice 1:7, US Praha - Duchcov 5:3, Tábor - Podbořany 5:3

Zpravodaj 21.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

21.kolo 3.KLM: Hv.Trnovany B - Červený Kostelec   2 : 6  (3125 : 3210)

Další mečbol jsme již neodvrátili, sestupujeme a příští rok si zahrajeme divizi. Zápas v podstatě rozhodla již první dvojice hostů, která zařídila vedení 0:2 a exkluzivní náskok 89 kuželek. Výborně zahrál hostující Martin Mýl, který porazil 589 kuželek. Naši hráči zahráli jen na hranici pětikila - Petr Kubita (507) a Honza Bergerhof (498). Ve druhé rundě jsme se k žádnému obratu nenadechli - Koblih 502 a Fabian 518. Naopak - hosté vyhráli jeden duel (na 1:3) a náskok zvýšili na 107 klacků. Naše poslední dvojička sice předvedla velmi pěkné výkony - Bohouš Navrátil 551 a Vráťa Kubita 549 - ale to už bylo "plat prtný". Hosté zahráli velmi pěkných 3210 kuželek a zajistili si tak kolo před koncem postup do 2.ligy - gratulujeme... V tabulce máme 11 bodů a jsme na 12.místě.

Další zápasy 21.kola 3.KLM: Šluknov - Náchod B 7:1, Trutnov - Neratovice 4:4, Kosmonosy - Rokytnice n.J. 7:1, Liberec - Jičín B 6:2, Rychnov n.K. - Ústí n.L. 5:3

21.kolo KP: Hv.Trnovany C - Loko Ústí n. L. B   4 : 4  (2505 : 2528)

Dramatický zápas, kdy Milan Nový na konci zachraňoval bod za remízu, když Vencu Ajma porazil o jedinou kuželku. Charakter zápasu nastavil ve druhé rundě hostující Kuba Němec, který "vystřihl" výborných 482 kuželek a nahrál na Věru Janečkovou 74 kuželek. Z našeho mančaftu byla nejlepší Jana Maulevá, která porazila 433 kuželek. V tabulce je C-čko na 11.místě se ziskem 14 bodů.

21.kolo OP: Roudnice B - Hv.Trnovany D   5 : 1  (1690 : 1571)

Komentář převzatý ze zápisu o utkání: V předposledním kole do Roudnice zavítali stále se lepšící Trnovany. Domácí B-tým potřeboval nutně vyhrát, aby si zajistil definitivně 3. místo v MOP. Jako první zahájili „ mazáci“ Bruthans (420) s Janou Mauelovou (399) - a byl to boj o každý hod! Pevnější nervy v dorážce přinesli výhru domácímu hráči, který po pěkném výkonu vyhrál o 21 kuželek. A pak to přišlo - poprvé proti sobě nastoupili Šimáčkové :) - oba jedničky svých družstev a na hře to bylo znát. Hostující Josef (409) podal pěkný výkon, ale proti němu řádila levá ruka Zdeňka Šimáčka ml. (471), který podal excelentní výkon a po výhře o 62 kuželek de fakto rozhodl o tom, kdo vyhraje. Jestřábi vedli 2:0 a o 84 kuželek. Ve třetí dvojici podal vynikající výkon Král (440), když Petra Petříka (367) doslova deklasoval o 73 kuželek. V jeho podání se i na kuželně stále troubilo, opět pan „hodovka“ nezklamal :). Před poslední dvojicí to bylo 3:0 a o 156 kuželek, a tak po dohodě střídal Trčku po 50 hodech Houdek, ale oba prohráli s hostující Terezou Mauelovou (396) o 37 kuželek. Jestřábi tak po 3 letech dokázali získat v MOP medaili, tento bronz je pro Roudnický B tým velkým úspěchem. S domácí dráhou se rozloučili parádním výkonem a výhrou nad Trnovanama 5:1 a o 119 kuželek. V tabulce je D-čko na 10.místě se ziskem 10 bodů.

Vyrovnaný zápas s naší lepší koncovkou...   (6.4.2013)

20.kolo 2.KLM: Hv.Trnovany - SKK Jičín  6 : 2  (3303 : 3282)

Kuželna v Ústí n.L. Sobotní zápas byl soubojem o 5.místo a rozhodně jsme nečekali jednoduchý zápas, protože jsme se letos s Jičínem v Ústí již utkali v pohárovém zápasu a hosté tehdy nehráli vůbec špatně.
Do první rundy jsme vyslali do boje Mildu Stránského a Romana Voráčka, hosté nasadili Romana Bureše a Agatona Plaňanského.

1.runda: Stránský 517 / Bureš 537 (2:2) - Milda začal parádně do plných (98), ale dorážku, bez fíku, "doklofal" (32). Na druhé dráze trápení pokračovalo (116) a jen to, že jsme byli v šesti, Mildu udrželo na drahách. Po 60-ti hodech tedy ztrácel na Romana 43 klacků (246:289). Druhou šedesátku se Milan malinko zlepšil (271) a protože Roman "zabrzdil" (248), tak stáhnul ztrátu na přijatelných 20 kuželek.
Voráček 508 / Plaňanský 503 (2:2) - Čekali jsme, že Roman - suverén posledních dvou zápasů - Ágovi řádně naloží, ale ouha.... Jeho hra byla nemastná neslanná a až do posledních hodů jsme se klepali o vítězství. Naprosto zasloužený čulda!
Po první rundě tedy u nás převažovali rozpaky. Stav byl 1:1, prohrávali jsme 15 kuželek. Do druhé rundy jsme poslali pro body Zdeňka Kandla a Michala Koubka, za hosty nastoupil Josef Vejvara a Lukáš Vik.

2.runda: Kandl 570 / Vejvara 579 (2:2) - Zdeněk zahájil úvodní plné hrozně (79), ale díky bohu se mohl v sobotu opřít o dorážku (celkem 219). Po dvou drahách však prohrával s výborně hrajícím Josefem 23 kuželek (277:300). Ve druhé šedesátce však Zdeněk zabral (293) a ztrátu postupně stahoval až na 9 klacků.
Koubek 539 / Vik L. 521 (3:1) - Michal hrál dobře, ale i tak měl v první šedesátce štěstí, že se Lukášovi vůbec nedařilo (232). Druhou šedesátku sice Lukáš svou hru výrazně zlepšil, ale na Míšu už byl krátký. Michal kontroloval výhru na jedničce výkonem 152.
Po druhé rundě byl tedy stav stále vyrovnaný - 2:2 a prohrávali jsme o 6 kuželek. Do poslední rundy nastoupili Jirka Zemánek a Pepa Šálek, hosté poslali Mílu Vika a Jardu Soukupa. Dal se očekávat boj do posledního hodu...

3.runda: Zemánek 586 / Vik M. 555 (4:0) - Jirka hrál výborně, zejména si vychutnával hru do plných (393). Mílu nejspíš zlomil na druhé dráze, kdy Míla zahrál výborných 161, ale Jirka zahrál ještě lépe - 165. Na dalších dvou drahách byl Jirka vždy o kousek lepší a nahrál tak potřebných 31 kuželek.
Šálek 583 / Soukup 587 (2.5:1.5) - Duel skvělé úrovně předvedli Josef s Jardou, Josef hrál lépe do plných, Jarda zase dorážku. Po třech drahách byl stav vyrovnaný 1.5:1.5 a tak se duel rozhodoval na poslední dráze, kterou Pepa vyhrál o 5 kuželek.
Konec dobrý, všechno dobré. Boj o 5.místo jsme vyhráli a za týden přivítáme doma Benešov, který budeme chtít sesadit ze 4.místa. Aktuálně jsme s 24 body na 5.místě.

Guma Roman a pan klobouk George

Další zápasy 20.kola 2.KLM: Benešov - Podbořany 6:2, Duchcov - Tábor 5:3, České Velenice - US Praha 4.5:3.5, Rokycany - Plzeň 8:0, Konstruktiva Praha - Sadská 6:2

Zpravodaj 20.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

20.kolo 3.KLM: Hv.Trnovany B - Plaston Šluknov   6 : 2  (3139 : 3031)

Tak první sestupový mečbol jsme odvrátili...Zápas výborně rozehráli Honza Bergerhof (549) a Radek Kandl (527), když oba vyhráli a nahráli 101 kuželek. Ve druhé rundě plichtil Bohouš Navrátil na 517 a bod vybojoval Petr Fabian (558), který po první zpackané dráze (115) předvedl neuvěřitelný kotrmelec (140 + 146 + 157). Po dvou rundách jsme tedy vedli o 179 kuželek a zápas byl v podstatě rozhodnutý. Hosté už v poslední rundě pouze kosmeticky vylepšili prohru. V tabulce máme 11 bodů a jsme na 12.místě. Za týden nás čeká vedoucí tým ligy Červený Kostelec a je opět potřeba bodovat. Budeme držet palce!

Další zápasy 20.kola 3.KLM: Červený Kostelec - Ústí n.L. 3:5, Jičín B - Rychnov n.K. 4.5:3.5, Rokytnice n.J. - Liberec 7:1, Neratovice - Kosmonosy 2:6, Náchod B - Trutnov 8:0

20.kolo KP: KOVO Děčín - Hv.Trnovany C   4 : 4  (2408 : 2410)

Překvapivý výsledek našeho C-čka, když jsme přivezli bodík z kuželny vítěze soutěže... V tabulce je C-čko na 11.místě se ziskem 13 bodů.

20.kolo OP: Hv.Trnovany D - Loko Ústí n.L. C   5 : 1  (1592 : 1511)

D-čkaři opět doma zabojovali a po zásluze vyhráli. O nejlepší výkon se podělila Jana Mauleová a Josef Šimáček (oba 420). V tabulce je D-čko na 10.místě se ziskem 10 bodů.

Drobný zásah do boje o postup ...   (23.3.2013)

19.kolo 2.KLM: SDS Sadská - Hv.Trnovany  4 : 4  (3321 : 3300)

Kuželna v Přelouči K utkání jsme cestovali "do vod neznámých" na kuželnu do Přelouče a čekal nás souboj s jedním z aspirantů postupu KK SDS Sadská. My už nemůžeme postoupit ani spadnout, nicméně jsme z důvodu jakési osobní hrdosti (či dokonce ješitnosti) chtěli alespoň částečně zasáhnout do boje o postup a vnést do něj trošku dramatu, náboje a takových podobných věcí... No a vyšlo to, zdá se ....
Do první rundy jsme vyslali do boje Jirku Zemánka a Mildu Stránského, domácí tradičně nasadili Aleše Košnara a Tondu Svobodu.

1.runda: Košnar 546 / Zemánek 559 (2:2) - Oba borci začali velice slušně a Jirka byl v prvním setu po kvalitní dorážce z obou stran šťastnějším hráčem, vyhrál o 2. Druhý set domácí borec solidně "zazdil" a Jirka získal asi rozhodující náskok (114:148). Poslední dva sety vyhrál domácí hráč výrazně zlepšenou hrou, Jirka si však již bod zkušenou hrou vzít nenechal, i když poslední dorážka stála za ...
Svoboda 529 / Stránský 555 (1:3) - Milda měl vlažnější rozjezd a první set prohrál, ve druhém se zlepšil a vyrovnal, prakticky i na kuželky (269:265). Třetí set rozhodl! Zatímco Milda zahrál skvěle (153), Tonda vyhořel (114). No a i když poslední set zahrál domácí hráč velmi dobře, Milda si suverénní výhru, stejně jako Jirka, zkušeně pohlídal. Rozdíl byl zejména v dorážce, kterou Milda vyhrál celkem o 34 klacků (170:204).
Po první rundě paráda, podařilo se nám využít slabší chvilky těžkých kalibrů soupeře a ujali jsme se vedení 0:2, rozdílem solidních 39 kuželek. Do druhé rundy jsme poslali pro body Romana Voráčků a Pepu Šálků, za domácí šli do hry Honza Renka a Petr Miláček.

2.runda: Renka 552 / Voráček 604 (1:3) - Roman to rozjel hned od začátku a i když Honza v dorážce zabral, set už Romča nepustil. Na druhé dráze hráli oba borci skvěle a přetahovali se o každý klacík. Na konci byl šťastnější domácí hráč a o klacek vyhrál (160:159). Třetí set opět rozhodl. Zatímco Honza dráhu vyloženě zbabral (115), Roman držel kvalitu vysoko (146). Na a na poslední dráze Romčův výkon gradoval, což znamenalo "šestibábu" a zvýšení náskoku. Paráda!
Miláček (stř.Schejbal M.) 546 / Šálek 548 (2:2) - Pepíno měl, stejně jako Milda, vlažnější rozjezd, ale dorážce dokázal vývoj setu otočit a těsně vyhrál. Druhý set však smolně o klacek prohrál, škoda. Třetí plné hrál Petr bídně, a proto jej vystřídal Mates Schejbal. Ztrátu z plných už však, také díky kvalitní Pepově dorážce, stáhnout nedokázal. Poslední set sice Pepíno prohrál o 12, ale zisk bodu si těsně pohlídal, to bylo důležité.
Po druhé várce "plejerů" byl tedy stav více než optimistický, vedli jsme jasně 0:4 a rozdílem velmi pěkných 93 kuželek. Do poslední rundy nastoupili Pája Kaan a Michal Koubek, domácí se pokoušeli o zvrat s dvojicí Venca Schejbal a Tomáš Bek. Bylo jasné, že pokud nedojte k nějakému významnému excesu, musíme vyhrát. No ale bohužel došlo ....

3.runda: Schejbal V. 575 / Kaan (stř.Kandl Z.) 476 (4:0) - Pája začal vlažně (ostatně jako spousta našich borců) a set ztratil zejména díky slabší dorážce. Druhý set už byl o něčem jiném - to už byla prostě bída, hlavně pak v dorážce (jen 27) a Pája vyfasoval "kotel"! Po půlce šel tedy do sprch a nastoupil Zdeněk. Ale zatímco Pavel babral hlavně dorážku, Zdeněk "zářil" zejména v plných (79+73). No a Venca neváhal, chytil šanci pro svůj tým za pačesy a vytrvale navyšoval náskok, který se zastavil "na kilu" (skóóóro). A Zadara ...:-). V čem byl u obou našich hráčů zásadní problém, to se nikomu rozklíčovat nepodařilo...
Bek 573 / Koubek 558 (3:1) - Michal měl rozjezd parádní a na první dráze exceloval (169), čímž výrazně zvýšil cenu našich akcií. Druhý set však pokazil a jasně prohrál, Tomáš se parádně rozjel a po půlce už vedl (302:293). Třetí dráha vyznívala v plných jasně pro domácího hráče, nicméně Michal v dorážce výrazně stahoval. Přesto to na zisk setu nestačilo, Tomáš vyhrál o 3. Poslední set potřeboval Michal k jistotě zisku obou bodů pro náš tým vyhrát o 12. V plných vyhrál 9, ale dorážku zazdil (jen 33) a bylo rozhodnuto...
Na závěr tedy smíšené pocity! Rozhodně jsme nečekali, že budeme vyhrávat 4:0, skoro o 100. Naopak jsme si ale ani ve snu nepředstavovali, že takový náskok zvládneme prohrát. Ale stalo se. Nakonec tedy plichta 4:4 a prohráli jsme rozdílem 21 kuželek (3321:3300). Takže drobný zásah do boje o postup se nám povedl, i když vzhledem k průběhu mohl být náš zásah výraznější. Ale stalo se, nedá se svítit. Po Velikonocích (kdy se nehraje) nás čekají dva domácí duely s týmy, které se s námi "perou" o co nejlepší konečné umístění (Jičín, potom Benešov), takže se samozřejmě budeme snažit vyhrát a dosáhnout co nejlepšího výsledku v jinak celkem pokažené sezóně. Aktuálně jsme se 22 body na 5.místě.

     

                  Pan klobouk Roman                                 Gumy Pavel a Zdeněk

Další zápasy 19.kola 2.KLM: Jičín - Benešov 5:3, Plzeń - Konstruktiva 4:4, Uhelné sklady - Rokycany 6:2, Tábor - České Velenice 2.5:5.5, Podbořany - Duchcov 6:2

Zpravodaj 19.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

19.kolo 3.KLM: Loko Trutnov - Hv.Trnovany B   6 : 2  (3224 : 3139)

Po první rundě byl pro nás stav příznivý - Martin Bergerhof (536) vyhrál o 12 kuželek a Honza Bergerhof (514) o 7 klacků. Po druhé rundě však už bylo srovnáno - o 6 kuželek prohrál Vráťa Kubita (525) a o 15 klacků Ondra Koblih (525). V poslední rundě se Péťa Kubita ani nestačil pořádně zahřát a po 30-ti hodech šel "do sprchy" (114), když prohrál dráhu o 30 kuželek. Nahradil ho Radek Kandl, ale ani on (i když hrál dobře) již porážce nezabránil. Na vedlejší dráze bojoval Petr Fabian (525), ale i on svůj duel nakonec prohrál. Příští zápas hostíme doma Šluknov a jedině výhra nám dává ještě šanci bojovat v posledních dvou kolech o udržení v soutěži. V tabulce máme 9 bodů a jsme na 12.místě.

Další zápasy 19.kola 3.KLM: Šluknov - Červený Kostelec 8:0, Kosmonosy - Náchod B 5:3, Liberec - Neratovice 7:1, Rychnov - Rokytnice 6:2, Ústí n.L. - Jičín B 2.5:5.5

19.kolo KP: Hv.Trnovany C - Sokol Ústí n.L. C   6 : 2  (2448 : 2336)

První jarní výhra našeho C-čka se nerodila lehce. Po čtyřech rundách byl stav 2:2 a to, že jsme vedli o 72 kuželek zařídily hlavně Jitka Fabianová (442) a Pavlínou Kubitovou (428). V 5-té rundě měl Milan Nový (394) "kliku", že Kozlík totálně "po..al" dorážku a proto vyhrál o devítku. Adéla Studničková (395) na konci už jen výhru potvrdila. Nejlepším hráčem zápasu byl hostující Jindra Wolf výkonem 450 kuželek. V tabulce je C-čko na 11.místě se ziskem 12 bodů.

19.kolo OP: Roudnice n.L. A - Hv.Trnovany D   5 : 1  (1613 : 1552)

D-čkaři si určitě v Roudnici ostudu neudělali a byli domácím důstojným soupeřem. Nejlepší náš výkon zahrála Jana Mauleová (419). V tabulce je D-čko na 10.místě se ziskem 8 bodů.

Dřina s dobrým koncem ....   (16.3.2013)

18.kolo 2.KLM: Hv.Trnovany - Škoda Plzeň  6 : 2  (3304 : 3262)

Kuželna v Ústí n.L. 18. kolo letošního ročníku naší druholigové skupiny pro nás znamenalo domácí utkání se soupeřem značně se topícím v sestupových vodách, přijela Škoda VS Plzeň. Předpokládali jsme pohodové utkání, ale hosté srdnatě bojovali a pokud by takto hráli častěji, nemuseli by se nacházet na chvostě tabulky. Ale k zápasu ...
Do první rundy jsme, možná trochu překvapivě, nasadili Zdeňka Kandla a Michala Koubka, hosté vyslali do boje Oldu Kučeru a Jirku Šlajera.

1.runda: Kandl 501 / Kučera 532 (1:3) - Oba borci začali ve velkém stylu, ale Olda byl v prvním setu přeci jen šťastnějším hráčem. Druhý set už vyhrál jasně, neboť Zdeněk upadl do hlubokého podprůměru. Třetí set Zdeněk vyhrál i přes to, že hrál hrozně! Ale soupeř ještě hůř (116:113). Poslední dráha také nic moc, Olda ji o klacek vyhrál. Celkově jsme ale byli všichni ze Zdeňkova výkonu značně rozčarováni ...
Koubek 542 / Šlajer 539 (3:1) - Michal po dlouhé době doma zahrál na svoje poměry celkem slušně a zejména v dorážce soupeře přehrával, kdy první 3 dráhy vyhrál vždy v pohodě o 10. Na poslední dráze přišla na Michala slabší chvilka zejména v dorážce, čehož Jirka využil ke korekci ztráty v kuželkách, o zisku bodu pro nás už ale Michal rozhodl na předešlých drahách.
Po první rundě tedy nic moc, stav je 1:1 a prohráváme o 28 kuželek. To byla pro nás solidní sprcha. Do druhé rundy jsem vyslali do boje Mildu Stránských a Romču Voráčka, za hosty nastoupili Pavel Říhánek a Péťa Sachunský.

2.runda: Stránský 576 / Říhánek 541 (2:2) - Souboj jako na houpačce! V prvním setu zahrál Milda skvěle a soupeři naložil "slušnej kotel" (167:129). Druhý set zase Pavel solidně rozbalil a dost stáhl. Třetí dráha nevypadala v plných dobře, Milda jen 80 a 7 kuželek pustil. Pak ale zazářil v dorážce (61) a set obrátil, to bylo klíčové. Na poslední dráze probíhala hra vyrovnaně, Milda ji těsně prohrál, ale bod díky náskoku získal.
Voráček 578 / Sachunský 535 (3:1) - Romana jsme nepoznávali! V poslední době toho moc v ústeckém bunkru nepředvedl, ale dnes to rozjel skvěle, první i druhý set s přehledem vyhrál (307:280) a i když Petr nehrál zle, tak dost ztrácel. Na třetí dráze si Romča vybral slabší chvilku a Petr toho beze zbytku využil a naložil Romanovi téměř 30 "do trika". K zisku bodu musel Roman poslední dráhu vyhrát. To se povedlo, ale výrazně se na tom podílel také Petr, který dokonce na dvojce nepřelezl stovku (jen 99 !!!). S tím si Roman snadno poradil a jasně vyhrál.
Po druhé várce hráčů už byla situace o poznání veselejší, vedeme 3:1 a rozdíle 50 klacků. K tak vysokému náskoku přispěla kvalita našich borců a také mohutný výpadek Petra Sachunského na poslední dráze. Do poslední rundy nasazujeme naše "bombarďáky" George Zemánka a Pepu Šálka, za hosty nastoupili Milan Vrabec a Jirka Baloun.

3.runda: Zemánek 554 / Vrabec 540 (2:2) - Jirka začal první set solidně a slabě hrajícího soupeře hladce přehrával. Pak se ale Milan výrazně zlepšil a další 2 sety strhl na svou stranu, Jirkovi nevyšla zejména dorážka na čtyřce. K zisku bodu potřeboval tedy George poslední dráhu vyhrát. Ještě plné Jirka prohrál, ale v dorážce nakonec svého velmi solidně hrajícího soupeře přetlačil. A bylo hotovo!!!
Šálek 553 / Baloun 576 (2:2) - A další houpačka, tentokrát s dobrým koncem pro soupeře. Pepa začal solidně, ale Jirka jej v dorážce přetlačil. Na druhé dráze Pepa jasně vítězí díky dorážce a vedení strhává na svou stranu. Třetí dráha byla rozhodující - Pepa bída (122), Jirka paráda (155). Na poslední dráze to vypadalo na odplatu za třetí, v plných vyhrál Pepíno o 26 (105:79). Dorážka však byla jen průměrná, zatímco Jirka ji zahrál skvěle (62). Pepa dráhu i tak vyhrál, ale souboj na svou stranu už nezvrátil.
Na konci jsem tedy slavili vítězství 6:2 rozdílem 41 kuželek (3304:3263). Ale nebýt zejména výpadku Petra Sachunského na poslední dráze, mohlo to být drama doslova do posledního hodu. Takto naši hráči přeci jen v pohodě udržovali komfortní náskok a dovedli utkání do vítězného konce. Ale hosty musíme pochválit - jednak za solidní výkon a jednak za výrazný příspěvek k bouřlivé atmosféře při zachování slušnosti a kamarádského ducha. Tak by to mělo být vždy, to je bez debat! V příštím kole se pokusíme zasáhnout do boje o postup, jedeme na půdu Sadské na neznámou kuželnu do Přelouče. Tak to zkusíme, jak jinak ?! Aktuálně jsme se 21 body na 5.místě.

Guma Zdeněk a pan klobouk Roman

Další zápasy 18.kola 2.KLM: Benešov - Duchcov 8:0, České Velenice - Podbořany 5:3, Rokycany - Tábor 7:1, Konstruktiva - Uhelné sklady 5:3, Jičín - Sadská 7:1

Zpravodaj 18.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

18.kolo 3.KLM: Hv.Trnovany B - Akuma Kosmonosy   2 : 6  (3140 : 3215)

V prvních dvou rundách byl zápas naprosto vyrovnaný a tomu odpovídal i průběžný stav 2:2 a naše nepatrné vedení o 5 klacků. I výkony našich hráčů byly velmi dobré - Kubita P. 521, Bergerhof J. 538, Koblih 532 a Fabian 544. Bohužel nám nevyšla závěrečné runda - M.Bergerhof 511 a V.Kubita 494. Kluci dostali naloženo 80 klacků a bylo vymalováno... Je jen škoda, že jsme nemohli k zápasu nastoupit v nejsilnější sestavě. Domácí porážka nás poslala na poslední místo tabulky a záchrana soutěže se vzdaluje... V tabulce máme 9 bodů a jsme na 12.místě.

     

                  Péťa Kubita (521)                                 Honza Bergerhof (538)

Další zápasy 18.kola 3.KLM: Červený Kostelec - Jičín B 7:1, Rokytnice n.J. - Ústí n.L. 5:3, Neratovice - Rychnov n.K. 3:5, Náchod B - Liberec 6:2, Šluknov - Trutnov 4:4

18.kolo KP: Lovosice - Hv.Trnovany C   6 : 2  (2466 : 2388)

Naše C-čko se ještě na jaře neradovalo z vítězství a tuto sérii prodloužilo i v Bohušovicích v zápase proti Lovosicím. Co více dodat... :-( V tabulce je C-čko na 11.místě se ziskem 10 bodů.

18.kolo OP: Hv.Trnovany D - KOVO Děčín B   5 : 1  (1563 : 1524)

David si vyšlápl na Goliáše... Vedoucí D-čka nechal odpočívat dvě opory družstva - Janu a Martina. Ani náhodou jsme nepočítali s tím, že bychom mohli vedoucímu družstvu soutěže konkurovat. Ale ouha .. po dvou rundách jsme vedli 2:0 - vyhrála Tereza Mauleová (411) i (překvapivě) Petr Petřík (363)! Ve 3.rundě se Petře Zwettlerové moc nedařilo a tak ji vystřídal Martin Dolejší (364), ale stejně prohráli o 41 kuželek. V poslední však výborně zahrál Josef Šimáček (425) a porazil Tondu Dolejše o 51 klacků! Celkem tedy 5:1 a skalp lídra soutěže - gratulujeme!!! V tabulce je D-čko na 10.místě se ziskem 8 bodů.

Těsná prohra se záchranáři v Bráníku   (2.3.2013)

17.kolo 2.KLM: US Praha - Hv.Trnovany  5 : 3 (3369 : 3359)

Kuželna Bráník K utkání 17.kola jsme cestovali do Prahy a na bránické šestidráze jsme nastoupili proti Uhelným skladům Praha. Náš soupeř má významné tzv.záchranářské starosti, my jsme v klidném středu tabulky. No a postavení v tabulce bylo možná jedním z faktorů, které utkání rozhodly, domácí měli možná větší vůli po vítězství. K zápasu:
Pro zranění nemohl nastoupit Pepa Šálek, takže jsme hráli vlastně v šesti a Pepa byl připraven pouze na pár hodů a jen pro nejnutnější případ. Do první rundy jsme do boje vyslali Mildu Stránského a Zdeňka Kandla, domácí hned na úvod nasadili "těžké kalibry" Davida Kuděje a Evžena Valtra.

1.runda: Kuděj 590 / Stránský 593 (2:2) - Souboj jako na houpačce. Milda se rozjížděl pozvolna a první set o kousek prohrál. Na druhé dráze pak významně zabral (164) a souboj otočil. Třetí dráhu zase nasypal balík David a byl ve výhodě. Na poslední dráze ale Milda výrazně zatáhnul v dorážce a na konci byl šťastnějším z obou borců. Ale vysokou kvalitu předvedli oba, to je bez debat, pro Mildu rozhodla lepší dorážka.
Valtr 583 / Kandl Z. 521 (4:0) - Tento souboj byl od počátku jasný, Zdeněk se vůbec nemohl chytnout, zatímco domácí hráč jen pilně navyšoval náskok. Na Zdeňka mu dnes stačilo i to, že nepředváděl svoji úplně nejlepší hru, které je schopen. Zdeněk se s drahami nesrovnal ani na chvilku a je potřeba poznamenat, že kdyby jsme měli zdravého náhradníka, asi by nedohrál.
Po první rundě jsme tedy byli šťastní, že Milda nakonec urval bodík, ale stav byl 1:1 a prohrávali jsme o 59, to vypadalo hrozivě. Do druhé rundy jsme vyslali dvojici Pavel Kaan a Michal Koubek, za domácí nastoupili Standa Schuh a Jirka Zetek.

2.runda: Schuh 531 / Kaan 530 (2:2) - Oba borci začali vlažně, v prvním setu rozhodoval konec dorážky, kde Pája předvedl neskutečný kolaps a posledních 5 hodů ujel (!!!). Druhý a třetí set kvalita hry Páji stoupla, oba sety získal pro sebe a vedl o 7 klacků. Na poslední dráze už to pro nás vypadalo dobře, ale další kolaps v závěru (újezdy na dvojnásobný existenc !!!) z Pavlovi strany znamenal zisk bodu pro domácí.
Zetek 554 / Koubek 613 (0:4) - Michal hrál velice dobře a zejména na prvních třech drahách to bylo super, slabší byla pouze první dorážka a druhé plné, jinak naprostá paráda. Zejména koncert na třetí dráze (106+69) definitivně rozhodl o zisku bodu pro tým. Ve vzduchu byl i skvělý celkový výsledek, ovšem to by nesměl Michal na poslední dráze výrazně polevit, pouze 133. Ale jinak výborná hra, skvělý výkon, osobní rekord a likvidace náskoku soupeře.
Po dvou várkách hráčů vlastně začínáme od nuly, stav je 2:2 a domácí vedou jen o 1 klacek. Bylo v nás sice trochu rozčarování z toho, jak Pája dokázal pro....t zisk bodu, ale naší závěrečné dvojce Zemánek - Voráček jsme věřili. Za domácí šli do boje o důležité body Pepa Dvořák a nestárnoucí Tonda Knobloch.

3.runda: Dvořák 592 / Zemánek 549 (2:2) - A byla tu další houpačka! Zatímco Jirka kvalitní hrou soupeře v prvním setu o kousíček přehrál, ve druhém dostal solidní a možná rozhodující "kotel" (163:129). Na třetí dráze Jirka opět parádně zabral a i když Pepa hrál taky dobře, na zisk setu mu to nestačilo. Poslední set ale Jirka zase předvedl bídu (jen 121) a Pepa toho dokonale využil. Na takové kuželně, jako je ta bránická, asi není možné chtít vyhrát nad soupeřem, když hodíte 2 dráhy kolem 120.
Knobloch 519 / Voráček 553 (1:3) - V tomto souboji byly karty rozdány jasně, čekali jsme od Romana jasné vítězství. To se nakonec zrodilo, ale Romčova hra byla ještě docela dost daleko od ideálu. Roman prohrál pouze třetí set, a to těsně o 3, což nebyl zásadní problém. Ale bohužel na žádné dráze nepředvedl nějakou bombu, kterou by výrazně přispěl k vybudování náskoku našeho týmu. Pochválit se však dala Romanova dorážka, která byla solidní.
Na konci zápasu jsme tedy "koukali jak z jara", prohráli jsme s jedním z aspirantů sestupu 5:3 rozdílem pouhých 10 kuželek (3369:3359). K zisku alespoň jednoho bodu jsme měli hodně blízko. No ale zápas skončil neslavně a je vidět, že letošní ročník nám štěstí moc nepřeje. Příští víkend je volný, většina našeho týmu bude hrát za "nároďák" (vzhledem k současné formě většiny týmu ale tak maximálně za Zimbabwe, případně Botswanu) :-). V dalším kole hostíme dalšího adepta sestupu Plzeň, tak snad to konečně vyjde. Aktuálně jsme se 19 body na 5.místě.

Guma Zdeněk a pan klobouk Michal

Pár fotek ze zápasu naleznete ZDE.

Další zápasy 17.kola 2.KLM: Sadská - Benešov 5:3, Plzeň - Jičín 6:2, Tábor - Konstruktiva 6:2, Podbořany - Rokycany 1.5:6.5, Duchcov - České Velenice 6:2

Zpravodaj 17.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

     

Majkl o svém výkonu informoval ČTK       Zdeněk a Roman "přemýšlejí"

17.kolo 3.KLM: Dynamo Liberec - Hv.Trnovany B   7 : 1  (3354 : 3151)

Jasná porážka o 200 kuželek...Vyrovnanou partii jsme udrželi hrát pouze v 1.rundě, když bodoval Radek Kandl (556) a slušně zahrál i Honza Bergerhof (551). Po druhé rundě však už bylo v podstatě po zápase, protože jsme ji prohráli o 162(!) kuželek. Petr Fabian (530) zachraňoval svůj výkon až na poslední dráze, kterou dělal 160. Martin Bergerhof šel do sprch po 43.hodu, ale Ondra Koblih pokračoval v nastoleném trendu - málo do plných, bídná dorážka - celkem jen 447 kuželek. V poslední rundě Vráťa Kubita (509) prohrál svůj duel až na poslední dráze, kterou rupnul o 28 kuželek. Nejlepším naším hráčem byl Bohouš Navrátil výkonem 558 kuželek. V tabulce máme 9 bodů a jsme na 11.místě.

Další zápasy 17.kola 3.KLM: Trutnov - Červený Kostelec 4:4, Kosmonosy - Šluknov 4:4, Rychnov n.K. - Náchod B 5:3, Ústí n.L. - Neratovice 6:2, Jičín B - Rokytnice n.J. 5:3

17.kolo KP: Hv.Trnovany C - Glaverbel Teplice B   3 : 5  (2465 : 2516)

Důležitý zápas "o udržení" jsme prohráli. Výrazný podíl na tom měla teplická hráčka Jana Zvěřinová, která se výkonem 471 kuželek zapsala na 2.místo historických tabulek hodnocení výkonů žen na trnovanské kuželně. A protože ji podpořili výrazným výkonem přes 400 kuželek i další 3 hostující hráči, tak se jednalo o výhru zaslouženou. Z našich výkonů snese kritiku jen výkon Milana Nového (435) a Jitky Fabianové (447). Škoda...V tabulce tak C-čko zůstalo na 11.místě se ziskem 10 bodů.

17.kolo OP: Sokol Ústí D - Hv.Trnovany D   5 : 1  (1525 : 1418)

Naše D-čko málem odjelo s Ústím s kanárem, ale bodík uhrál, těsně o 2 kuželky, v poslední rundě náš nejlepší hráč Martin Dolejší výkonem 399 kuželek. V tabulce je D-čko na 11.místě se ziskem 6 bodů.

Vítězství v odvetě, ale dál postupuje Jičín...

2.zápas:  Hv.Trnovany - SKK Jičín A  4 : 2  (s.8.5:7.5 / 2240:2203 )

Vzhledem k výsledku prvního zápasu jsme museli hrát "na nulu". V první rundě nastoupil Jirka a Zdeněk a oba svůj úkol splnili, vedli jsme 2:0. Ve druhé rundě nastoupil Milda a Josef, za soupeře Lukáš Vik a Jarda Soukup. Celá čtveřice předváděla výbornou hru a po dvou rundách to měli hráči mezi sebou téměř srovnané: Milda-Lukáš (308/302) a Pepa-Jarda (279/280). Do trháku šli hosté ve 3.třicítce, kdy zahráli oba přes 100 do plných (105+103), zatímco naši borci zaspali (81+84). Oba naši hráči tedy šli shodně do poslední třicítky se ztrátou 19 kuželek. Na poslední dráze do plných stáhnul Milda 11 kuželek a Pepa 10 kuželek do plných. Boj o postup se tedy rozhodoval v poslední dorážce, kterou hosté zvládli lépe a nám nezbývá než klukům z Jičína pogratulovat k postupu do dalšího kola.

Kandl Z. 556 : 526 Bína J. (2:2)
Zemánek J. 548 : 504 Vik M. (3:1)
Stránský M. 579 : 597 Vik L. (2:2)
Šálek J. 557 : 576 Soukup J. (1.5:2.5)

Další výsledky z poháru ČKA naleznete ZDE.

     

               Milan Stránský (579)                                Josef Šálek (557)


Bídný výkon většiny týmu = jasná prohra   (23.2.2013)

16.kolo 2.KLM: Hv.Trnovany - Loko Tábor  2 : 6 (3253 : 3340)

Kuželna v Ústí n.L: V zasněženém sobotním dopoledni jsme na naší domácí kuželně v ústeckém bunkru přivítali hráče KK Lokomotiva Tábor a už před zápasem jsme věděli, že se jedná o soupeře, který je na našich drahách nevyzpytatelný, protože dráhy táborákům prostě sedí. A i když klucí z jihu Čech dorazili kapánek později, samozřejmě kvůli sněhové kalamitě, tak je to vůbec nerozhodilo, spíš nás. K zápasu:
Na soupeře jsme vyrukovali v první rundě s dvojicí Zdeněk Kandl a Milda Stránský, který tentokrát překvapivě začínal z trojky. Hosté nasadili hned na úvod těžké kalibry Míru Kašpara a Jardu Mihála.

1.runda: Kandl Z. 604 / Kašpar 555 (3:1) - Oba hráči předváděli hned od úvodu vysoký standard a bylo vidět mnoho hodovek, po polovině hry byl stav 1:1 a Míra vedl o 10. Na třetí dráze ale Zdeněk nasadil až nevídané strojové tempo "ala pravá díra", které známe jen od hráčů typu Míry Jelínka, Zavarka, Čecha apod. a soupeře doslova smetl. Jeho výkon 177 (116+61) je pak novým rekordem dráhy č. 4. Na poslední dráze Zdeněk už jen výhru i rozdíl v kuželkách pojistil ziskem dalšího setového bodu.
Stránský 526 / Mihál 593 (1:3) - V tomto souboji byla situace zcela odlišná, Milda hrál bídně od samého začátku a Jarda v podstatě jen zvyšoval chvílemi naprosto bezchybnou hrou svůj náskok. Věřili jsme, že Milda alespoň zkoriguje ztrátu 37 klacků po půlce, ale třetí dráhu ho Jarda pořádně "zařízl" (135:169) a bylo po nadějích. Na poslední dráze už Milda jen lehce stáhl rozdíl v kuželkách, ale naloženo dostal řádně.
Po první rundě tedy značné rozpaky a rozpolcené pocity, stav byl 1:1, ale prohrávali jsme o 18 klacků přes to, že Zdeněk zahrál naprosto famózně. To ale ještě nebylo všeho zmaru dostatek. Do středu utkání jsme nasadili Jirku Zemánka a Romana Voráčka, za hosty šli do boje Borek Jelínek a Petr Chval.

2.runda: Zemánek 541 / Jelínek 500 (3:1) - Jirka při dnešní hře evidentně nebyl ve své kůži, patrně přehnal páteční soustředění :-), ale soupeře jasně přehrával. Borek se s našimi drahami vůbec nesrovnal a náskok Jirky se zvyšoval. Na poslední dráze však Jirka pustil 15 kuželek, to byla škoda, S ohledem na slabý výkon soupeře jsme očekávali, že Jirka přispěje do našeho měšce větším počtem vyhraných kuželek. Nestalo se, ale bod byl doma.
Voráček 511 / Chval 531 (1:3) - Roman hrál od začátku bídně, nedařilo se mu skoro nic, drobné záblesky kvality s dokonalou pravidelností ihned hatil chybami. Na prvních třech drahách nedal ani 130, to je slabé. Soupeř také nepředváděl žádný zázrak, ale po dvou drahách vedl 0:2. Ale zejména porážka ve druhém setu 120:122 opravdu zamrzí. No a když Roman pustil o parník i třetí dráhu, tak "bylo vymalováno". Na poslední dráze přeci jen Roman zabral a stáhl 15 kuželek, celkový výkon ale špatný, to je bez debat.
Přestože jsme v dosavadním průběhu zápasu nepředváděli žádné zázraky, tak byl po dvou rundách stav 2:2 a už jsme vedli o 3 klacky. To byl pro nás stav velice nadějný. Do poslední rundy nastoupili Michal Koubek a Pepa Šálek, hosté nasadili Davida Káška a Péťu Bystřického.

3.runda: Koubek 507 / Kášek 588 (0:4) - V souboji dvou kapitánů se zápas zlomil. Zatímco Michal předváděl parodii na kuželky v přibližně stejné kvalitě jako před ním Roman, David se svého úkolu zhostil dokonale a po celou hru jen vytrvale navyšoval svůj náskok, který se nakonec zastavil na hrozivém čísle 81. Co dodat, bylo po zápase. Možná by byly na místě palcové titulky: KOUBKOVI ÚSTECKÁ KUŽELNA NESEDÍ!, ale to by asi bylo k ničemu.
Šálek 564 / Bystřický 573 (2:2) - Nejvyrovnanější duel zápasu s dobrou kvalitou na obou stranách, Pepa nastupoval s drobným zraněním, ale i tak zabojoval. První set vyhrál hostující hráč o 3, druhý Pepa o 1, po polovině byl stav 292:294. Na třetí dráze pak přišel Pepův propad (124), čehož Péťa dokonale využil a získal si významný náskok celkem 19 kuželek. Na poslední dráze Pepa stahoval, ale Péťa na hosty neoblíbené dvojce nepropadl a svůj náskok udržel k zisku bodu pro tým.
Dokonáno jest - prohráli jsme další domácí zápas, tentokrát poměrem 2:6, kdy jsme porazili pouhých 3253 kuželek, hosté porazili velmi slušných 3340 kuželek. Závěrem lze říci, že táboráci si výhru u nás zasloužili zcela jasně velmi kvalitním výkonem celého týmu, až na Borka Jelínka. V našich řadách naopak nezahráli optimálně Milda ani Jirka, naprostou katastrofou pak byli výkony Romana a Michala. Jeden slabý výkon se utáhnout dá, 4 nikoliv. V jarní části soutěže jsme zatím stoprocentní venku a v této šňůře chceme pokračovat i příští sobotu v Bráníku, kde hrajeme proti Uhelným skladům (na severu Čech též známe pod názvem Složený uhlí Praha). Tam se ale jedná o naprosto odlišné dráhy proti těm domácím, a proto věříme ve výrazné zlepšení výkonu celého týmu. Aktuálně jsme se 19 body na 5.místě.

     

               Pan klobouk Zdeněk                           ... a guma Michal

Další zápasy 16.kola 2.KLM: Benešov - České Velenice 7:1, Rokycany - Duchcov 7:1, Konstruktiva - Podbořany 3:5, Jičín - US Praha 7:1, Sadská - Plzeň 7:1

Zpravodaj 16.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

16.kolo 3.KLM: Hv.Trnovany B - Rychnov n.K.   3 : 5  (3076 : 3102)

Po 2 výhrách přišla studená sprcha - prohra doma o 26 kuželek. Cesta k záchraně se tak značně komplikuje. Obsáhlý komentář k tomuto zápasu jsem našel na webových stránkách Rychnova n.K.. Nejlepším naším hráčem byl Bohouš Navrátil výkonem 542 kuželek. V tabulce máme 9 bodů a jsme na ?.místě.

Další zápasy 16.kola 3.KLM: Červený Kostelec - Rokytnice n.J. 6:2, Neratovice - Jičín B 6:2, Náchod B - Ústí n.L. 2:6, Šluknov - Liberec 2:6, Trutnov - Kosmonosy 1:7

16.kolo KP: Verneřice - Hv.Trnovany C   7 : 1  (2436 : 2210)

Jediný pomocný bodík uhrála Pavlína Kubitová v 1.rundě, ostatní potom dostali "naloženo". Nikdo z našich nepokořil hranici 400 kuželek. Nejlepší byla Tereza Mauleová výkonem 392 kuželek. V tabulce se C-čko už propadlo na 11.místo se ziskem 10 bodů.

16.kolo OP: Hv.Trnovany D - KOVO Děčín C   5 : 1  (1581 : 1526)

Naše D-čko již potřetí na jaře vyhrálo a už není poslední! Zápas rozehrála velmi dobře Jana Mauleová (410). Ve druhé rundě sice prohrál Petr Petřík s nejlepší hráčkou soupeře A.Exnerovou (416), ale Martin Dolejší (398) a Pepa Šimáček (414) již dotáhli zápas do vítězného konce. V tabulce je D-čko na 11.místě se ziskem 6 bodů.

Mistrovství kraje jednotlivců 2013   (16. a 17.2.2013) 

Muži hráli své mistrovství v Teplicích a ze sobotní kvalifikace postoupili do osmičlenného finále všichni 4 naši borci - Stránský (546), Koubek (567), Zemánek (577) a Kaan (582). Finalový nához už neměl "kvalifikační" kvalitu, zejména Majkl (528) a George (527) zůstali za očekáváním. Milda měl nejhorší výchozí pozici a tak mu finálových 537 nemohlo stačit. Nicméně velkou radost nám udělal "znalec teplické kuželny" Pavel Kaan, který vybojoval titul mistra ústeckého kraje, celkovým součtem 1128 kuželek (ve finále 546) a vybojoval si zároveň účast na mistrovství České republiky (Rosice 4.-5.5.2013). na 2.místě skončil Semerád (1123, Bohušovice) a na 3.místě Lojda (1119, Louny).

Semerád (2.místo), Kaan (1.místo), Lojda (3.místo)

A co ostatní kategorie ? Bohužel ... Pája bude jediným zástupcem našeho klubu na mistrovství ČR. O jedno místo postup unikl Petru Fabianovi (junioři v Podbořanech), který skončil na 5.místě výkonem 1091 kuželek (537+554). Jedno místo od postupu skončila v Duchcově i dorostenka Tereza Mauleová. Ostatní se už dívali na postupové pozice z velké vzdálenosti. Senioři v Bohušovicích - Navrátil (526,7.místo), Šálek (520,10.místo), Kandl Z. (512,13.místo). Ženy v Teplicích - Kubitová (473, 17.místo). Junioři v Podbořanech - Šimáček (474, 15.místo), Petřík (438, 16.místo). Dorostenci v Duchcově - Dolejší (476, 6.místo).

     

     Bohouš, Pepa a Roman v Bohušovicích            Bohouš byl z nás nejlepší

Kompletní výsledky krajských mistrovství jednotlivců 2013 naleznete ZDE.


Další body z venku, odnesly to Podbořany    (9.2.2013) 

15.kolo 2.KLM: Podbořany - Hv.Trnovany  1 : 7 (3275 : 3391)

Kuželna v Podbořanech V krásném sobotním dopoledni jsme vyrazili k dalšímu derby utkání, tentokrát byly naším soupeřem Kuželky Podbořany. Na podbořanské kuželně se nám tradičně daří a ani tentokrát tomu nebylo jinak. K zápasu ....
Do první rundy za nás nastoupil Milda Stránský a Michal Koubek, za domácí pak Jarda Wagner a Patrik Lojda.

1.runda: Wagner 528 / Stránský 543 (1.5:2.5) - Milan začal skvěle do plných (79:101) a hned v úvodu si vytvořil náskok, který prakticky udržoval až do konce. Jeho hra sice nebyla bezchybná, ale Jarda se na žádný velký odpor nezmohl. Domácí hráč jen v posledním setu lehce korigoval rozdíl v kuželkách.
Lojda 577 / Koubek 556 (2:2) - Oba borci začali ve velkém stylu (166:155). Michal pak další 2 sety vyhrál a bylo zaděláno na druhý bod. No a ani "šestibába" nebyla v nedohlednu. Na poslední dráze však bohužel úplně odešel (119:143), čehož solidně hrající Patrik beze zbytku využil a strhl vedení na stranu svého týmu.
Po první rundě tedy žádná velká senzace, stav byl vyrovnaný 1:1, prohráváme o 6. Do druhé rundy nasazujeme Páju Kaana a Zdeňka Kandla, domácí vyrukovali s dvojicí Venca Pop a Láďa Šána.

2.runda: Pop 524 / Kaan 529 (2:2) - Pája nezačal nijak oslnivě a první set jednoznačně prohrál. Ve druhém však zabral a souboj vyrovnal. Za zmínku stojí suprový existenc Páji, kterým dorazil "čest práci", to se jen tak nevidí! Třetí set Pája těsně pustil a na poslední dráze se zdálo, že vyhrát nechce ani jeden (plné 80:76) Pavel ale zamakal v poslední dorážce a přece jen Vencu těsně přetlačil.
Šána 546 / Kandl 588 (1:3) - Zdeněk na podbořanskou legendu jak se patří vlétl a hned na první dráze mu ujel o parník (125:151). Na druhé dráze byl Zdeněk spíše šťastnější, vyhrál o 2. Láďa předváděl hru hluboko pod své možnosti, ve třetím setu to ale slušně rozjel (163). Nicméně Zdeněk hrál také velmi dobře (151), takže moc neztratil. No a na poslední dráze pak Zdeněk zodpovědnou hrou nedal legendárnímu Láďovi sebemenší šanci na zvrat.
Po druhé rundě jsme tedy byli mnohem veselejší než po té první, vedeme 1:3 a rozdílem solidních 41 klacků. Do poslední várky domácí vyslali Péťu Richtárcha a Honzu Ambru, za nás "šli na to" Jirka Zemánek a Roman Voráček..

3.runda: Richtárech 547 / Zemánek 595 (0:4) - Jirka hrál vlastně po celou dobu hodně vysoký standard, nejhorší dráhu měl 141. Svou hrou nám jasně dával najevo, že tenhle zápas už neprohrajeme, soupeře jasně přehrával a navyšoval náskok. O "šestibábu" se Jirka připravil špatnou otvírkou před koncem poslední dorážky, ale byl po právu naším nejlepším hráčem.
Ambra 553 / Voráček 580 (2:2) - Roman první set těsně prohrál, ale na druhé dráze zabral a Honzovi o pořádnou porci kuželek pláchl (121:151). Třetí set však zase vyhrál Honza a k zisku bodu musel tedy Romča poslední set vyhrát. No a stalo se, paráda! Stejně jako Jirka hrál i Roman hodně vysoký standard a se svým výsledkem musel být spokojen.
Nakonec tedy slavíme jasnou výhru, soupeře jsme porazili 1:7 rozdílem 116 kuželek. Lze také říci, že naše výkony měly svou kvalitu a vítězství jsme si zasloužili, domácí chvílemi působili jakoby odevzdaným dojmem. Příští týden se budeme skoro všichni, až na nejmenovanou posilu z 1. bundesligy :-), mistrovstvím kraje mužů a seniorů, pak nás v dalším týdnu čeká na domácích drahách nevyzpytatelný Tábor. Ale na jaře máme našlápnuto slušně, tak by byla škoda si to pokazit zbytečnou domácí ztrátou.
Aktuálně jsme s 19 body na 5.místě.

Pan klobouk Jirka a pan guma Pavel

Další zápasy 15.kola 2.KLM: Plzeň - Benešov 7:1, US Praha - Sadská 2:6, Tábor - Jičín 3:5, Duchcov - Konstruktiva 6:2, České Velenice - Rokycany 3:5

Zpravodaj 15.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

15.kolo 3.KLM: Ústí n.L. - Hv.Trnovany B   0 : 8  (3101 : 3174)

Pěkné výkony celého týmu a skvěle postavená sestava nám v derby zajistily překvapivou výhru 8:0(!). 1.runda: Zatímco si Péťa Kubita (522) zajistil výhru až v poslední dorážce, tak to se Radek Kandl (531) radoval z bodu už po 3 drahách. 2.runda: Vyrovnané duely. Oba naši hráči vedli 2:1 a na poslední dráze "zuby nehty" odolávali snaze domácích hráčů překlopit vývoj. Nakonec vyhrál Navrátil (528) o 7 klacků a Honza Berherhof (519)o 6 klacků. 3.runda: Martin Bergerhof (555) již po 3 drahách rozhodl o 5.pomocném bohu a bylo po zápase... A když ještě na vedlejších drahách "střihnul" Vráťa Kubita (519) Martina Vrbatu, tak to byla jen třešnička na dortu...
Aktuálně jsme s 9 body na 10.místě.

Další zápasy 15.kola 3.KLM: Kosmonosy - Červený Kostelec 2:6, Liberec - Trutnov 7:1, Rychnov n.K. - Šluknov 5:3, Jičín B - Náchod B 6:2, Rokytnice n.J. - Neratovice 7:1

15.kolo KP: Hv.Trnovany C - Šluknov B   2 : 6  (2543 : 2575)

Výborný a vyrovnaný zápas, kde byli šťastnější hosté ze Šluknova. Nejlepší výkony na obou stranách podaly ženy - hostující Jitka Jonášová 469 a naše Jitka Fabianová 464 kuželek, což je její nový osobní rekord - GRATULUJEME!
V tabulce je C-čko na 10.místě se ziskem 10 bodů.

15.kolo OP: Č.Kamenice C - Hv.Trnovany D   6 : 0  (1463 : 1362)

První seznámení našich hráčů s kamenickou kuželnou skončilo "podle očekávání" - odvezli jsme si domů "kanára". Nejlepším naším hráčem byl Pepa Šimáček výkonem 361 kuželek.
V tabulce je D-čko na 12.místě se ziskem 4 bodů.


Těsná a krutá pohárová porážka v Jičíně...

1.zápas: SKK Jičín A - Hvězda Trnovany  5:1 (s.9.5:6.5 / 2147:2143 )

Nejhorším možným výsledkem (vzhledem k vývoji zápasu) pro nás dopadl úvodní zápasu poháru ČKA v Jičíně. Pouhých 5 klacků chybělo, abychom odjeli s výhrou 4:2. Ale na "kdyby" se nehraje a tak budeme muset hrát v odvetě "na nulu". Odvetu odehrajeme v Ústí 27.2. od 18.oo hod.

Bína J. 543 : 523 Šálek J. (2:2)
Vik M. 512 : 552 Kaan (1:3)
Vik L. 543 : 510 Zemánek (4:0)
Soukup J. 549 : 558 Koubek (2.5:1.5)

Další výsledky z poháru ČKA naleznete ZDE.


Derby jako řemen, navíc se šťastným koncem... (2.2.2013) 

14.kolo 2.KLM: Hv.Trnovany - Sokol Duchcov  5 : 3 (3324 : 3317)

Kuželna v Ústí n.L: Ve 14. kole jsme na naší domácí kuželně v ústeckém bunkru přivítali okresního soka, celek TJ Sokol Duchcov. S ohledem na formu soupeře a jeho postavení v tabulce nám bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. A bylo tomu tak. K zápasu ....
Do první rundy z našeho celku nastoupil Milda Stránský s Pájou Kaanem, hosté nasadili Zdeňka Ransdorfa a Kubu Dařílka.

1.runda: Stránský 528 / Ransdorf 586 (1:3) - Milda začal tradičně skvěle a drahou 160 si vypracoval i solidní náskok. Pak ale totálně odešel a Zdeněk toho jak se patří využil a vysoce kvalitní hrou jen navyšoval svůj náskok, který se nakonec zastavil na rozdílu 58.
Kaan 534 / Dařílek J. 551 (2:2) - tento souboj byl o poznání vyrovnanější, Pája vyhrál první set, Kuba druhý a bylo vlastně srovnáno. Třetí set rozhodl, Pája bída (124), Kuba paráda (159). Na poslední dráze Pája už jen lehce korigoval, ale soupeř už si výhru pohlídal.
První runda tedy rozhodně nedopadla dle našich představ, prohráváme 0:2, rozdílem 75 kuželek. Čekala nás tedy pořádná práce. Do druhé rundy nastoupil Zdeněk Kandl a Michal Koubek, hosté vyslali do boje Vítka Strachoně a Honzu Endršta.

2.runda: Kandl Z. 582 / Strachoň 503 (4:0) - Zdeněk hrál perfektně, zejména první dráha (162) byla excelentní. Soupeř se nezmohl na žádný odpor a drahami kolem 125 skvěle hrajícího Zdeňka nemohl zaskočit. Zdeněk si právem vysloužil klobouk pro nejlepšího hráče.
Koubek 539 / Endršt 577 (1:3) - Michal hrál první 3 sety průměrně pouze kolem 130, zatímco Honza 150, takže po třech setech bylo o zisku bodu rozhodnuto. Na poslední dráze přece jen Michal zabral a stáhl 20 klacků z hrozivě vypadajícího rozdílu.
Po druhé várce hráčů to bylo tedy o něco málo veselejší, prohrávali jsme sice 1:3, ale rozdíl byl již jen hratelných 34 kuželek. Do poslední rundy jsme tradičně nasadili Jirku Zemánka a Pepu Šálka, za hosty nastoupili Václav Martínek a Pepa Pecha.

3.runda: Zemánek 566 / Martínek V. 546 (3:1) - o Jirkově soupeři jsme nikdo nic nevěděli, a proto jsme čekali, že to bude pro Jirku snadné sousto. A zpočátku to tak vypadalo, první dráhu Jirka jasně vyhrál. Na druhé ale přišel koncert Václava a obrat. Třetí dráhu Jirka vyhrál fantastickým závěrem dorážky (poslední 3 hody 9,9 a 6). Na poslední dráze pak Jirka opět jasně soupeře přehrál, ale více ve speciálu...
Šálek 575 / Pecha 554 (2.5:1.5) - v souboji dvou Pepů to bylo v polovině hry prakticky nerozhodně, náš vedl o 2. Třetí set skončil plichtou, neboť Pepíno otevřel jen 3 posledním hodem. Na poslední dráze to vypadalo s našimi šancemi na body dost bledě, ale to, co předvedl Pepíno v dorážce, to bylo něco ...

Speciál: Jednoduše nelze opomenout podrobnější rozbor posledního setu poslední rundy, kde se zápas zlomil v náš prospěch. My jsme totiž téměř celý zápas tahali za kratší konec a skóre jsme překulili na svou stranu až asi 2 hody před koncem. Ale konkrétně:
Před poslední drahou jsme celkově ztráceli 36 kuželek. Zatímco Jirka pěknou hrou do plných 11 stáhl, Pepíno naopak bídnými plnými 14 klacků pustil. Jednoduchou matematikou tedy lze zjistit, že naše ztráta vzrostla na 39 kuželek. To už vypadalo opravdu zle. Jiskřičku naděje vykřesal a krev do žil nám vlil hned v úvodu dorážky Pepíno, který zahájil dvěma hodovkami, pak následovali 2 "dvouhoďáky". Jirka také nezahálel, ale soupeři utíkal jen velmi postupně a o pár klacíků. Na super existenc však Jirka vytasil hodovku a posledním hodem dal 7, čímž výrazně zatlačil na oba soupeře. Ti totiž oba shodně posledním hodem do plných otevřeli "brandejs" a shodně končili dorážku na čísle 39. Pepíno ale zahrál skvělých 72, Jirka velmi dobrých 52. Posledních 15 hodů tedy naši borci vyhráli o propastných 46 kuželek, celkově jsme tedy vyhráli o 7. Teorií, jak to mohlo nakonec dopadnout, je mnoho, ale většina z nich hrála pro soupeře. My jsme ale měli obrovskou kliku a na konci 2 skvělé bojovníky!

Nakonec jsme tedy vyhráli 5:3 rozdílem 7 kuželek (3324:3317). Bylo to derby se vším všudy, dokonce jsme zaznamenali drobné výtržnosti z tábora hostujících diváků, což na kuželkách nebývá zvykem, ale bylo to celkem zábavné. Ale kvůli takovým zápasům a takovým koncovkám ten sport asi hrajeme, byl to zážitek. V příštím kole nás čeká krátký výlet na naší oblíbenou kuželnu do Podbořan, kde chceme opět bodovat a potvrdit solidní jarní formu. Aktuálně jsme se 17 body na 5.místě.

Pan klobouk Zdeněk a pan guma Milda

Další zápasy 14.kola 2.KLM: Benešov - Rokycany 5:3, Konstruktiva - České Velenice 2:6, Jičín - Podbořany 6:2, Sadská - Tábor 6:2, Plzeň - US Praha 2:6

Zpravodaj 14.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

14.kolo 3.KLM: Hv.Trnovany B - Jičín B   7 : 1  (3221 : 3073)

Asi zatím nejlepší zápas sezony sehráli B-čkaři proti vedoucímu celku soutěže. Zápas výborně rozehrála dvojice Petr Kubita (531) a Radek Kandl (550), oba vyhráli a celkem nahráli +35 kuželek. Ve druhé rundě zazářil Honza Bergerhof (563), který naložil svému protihráči 109 klacků(!) a protože vyhrál i Petr Fabian (516), tak bylo v podstatě po zápase - vedli jsme 4:0, +153 kuželek. V poslední rundě dotáhli zápas do vítězného konce Bohouš Navrátil (534) a Vráťou Kubitou (527). Pokud takto zodpovědně přistoupí naši hráči i k dalším zápasům, tak by nemusela být záchrana soutěže nereálná...Příští týden nás čeká derby s Lokomotivou Ústí. V tabulce nám patří 12.místo se 7 získanými body.

Další zápasy 14.kola 3.KLM: Červený Kostelec - Neratovice 5:3, Náchod B - Rokytnice n.J. 6:2, Šluknov - Ústí n.L. 3:5, Trutnov - Rychnov n.K. 3:5, Kosmonosy - Liberec 4:4

14.kolo KP: Sokol Ústí B - Hv.Trnovany C   6 : 2  (2515 : 2309)

Domácí sokolíci vyhráli jednoznačně tento zápas. Zalaškovali pouze v první rundě, kdy nepřekonali "čtyřkilo", potom ale již nezaváhali. Z našeho družstva tedy brala body pouze Jitka Fabianová (409) a náš nejlepší hráč Milan Nový (436). V tabulce je C-čko na 10.místě se ziskem 10 bodů.

14.kolo OP: Hv.Trnovany D - Bohušovice C   6 : 0  (1559 : 1368)

Průběh zápasu byl jednoznačný, hosté neuhráli ani jednu dráhu(!) a odvezli si kanára - paráda. Nejlepším hráčem zápasu byl Petr Petřík výkonem 406 kuželek. V tabulce je D-čko na 12.místě se ziskem 4 bodů.


František Jakoubek  ZEMŘEL FRANTIŠEK JAKOUBEK

      

František nás opustil po dlouhé těžké nemoci ve čtvrtek 31.1.2013 ve věku 81 let. Kuželky začal v Trnovanech hrát již v roce 1956 a do trnovanské historie se zapsal nesmazatelnou stopou. Sportovec tělem i duší, dobrý kamarád...ČEST JEHO PAMÁTCE.


Mistrovství okresu jednotlivců 2013   (26. a 27.1.2013) 

Muži si to rozdali v Duchcově a ze sobotní kvalifikace postoupilo hned 6 našich hráčů do nedělního osmičlenného finále - Zemánek (626), Koubek (601), R.Kandl (575), Stránský (568), Kaan (567) a M.Bergerhof (548). Nepostoupil pouze Strejc (519). I v neděli předváděli naši borci pěkné výkony - Stránský (591), Kaan (589), Koubek (587), Zemánek (582) a všichni čtyři si zajistili postup na krajské mistrovství, které se bude hrát v Teplicích. Okresním přeborníkem se stal Jirka Zemánek (1208, Hv.Trnovany), 2.místo M.Koubek (1188, Hv.Trnovany), 3.místo P.Šporer (1162, Duchcov), 4.místo M.Stránský (1159, Hv.Trnovany), 5.místo P.Kaan (1156, Hv.Trnovany), 6.místo R.Kandl (1131, Hv.Trnovany, 1.náhradník).

Historickou tabulku okresních přeborníků mužů naleznete ZDE.

Senioři hráli také v Duchcově, ale pouze jeden nához. Stejně jako u mužů nám patřilo nejvíce postupujících míst na krajské přebory, které se budou hrát v Bohušovicích. Okresním přeborníkem se stal Josef Šálek (598, Hv.Trnovany), 2.místo F.Kopecký (576, Duchcov), 3.místo J.Pecha (572, Duchcov), 4.místo B.Navrátil (555, Hv.Trnovany), 5.místo Z.Kandl (552, Hv.Trnovany). R.Voráček (533) skončil na 7.místě a V.Kubita (509) na 11.místě.

Ostatní kategorie...v ženách obsadila P.Kubitová 4.místo (409), v seniorkách V.Janečková 4.místo (378), v juniorkách A.Studničková 3.místo (398), v juniorech P.Fabian 4.místo (419), P.Šimáček 6.místo (382), P.Petřík 7.místo (367), v dorostenkách T.Mauleová 3.místo (349) a v dorostencích M.Dolejší 5.místo (388). Postup na mistrovství kraje si vybojovali všichni uvedení, mimo V.Janečkové.

Kompletní výsledky okresních mistrovství jednotlivců 2013 naleznete ZDE.


Těžba bodů na jihu Čech...    (19.1.2013) 

13.kolo 2.KLM: České Velenice - Hv.Trnovany  0 : 8 (3181 : 3317)

Kuželna v Českých Velenicích V hodně brzkém sobotním ránu jsme, pod patronátem nejmenovaného pivovaru, vyrazili k utkání 13.kola 2.KLM "A" do "skororakouska" - čekal nás zápas na půdě Českých Velenic. Na této kuželně jsme nikdy v historii nevyhráli, ale možná právě proto jsme byli před utkáním uvolnění a bez velkého očekávání. K zápasu jsme cestovali jen v šesti, chyběl nám "sestavový mág" Zdeněk. To se ale nakonec ukázalo jako výhoda, čímž nechce autor článku vůbec nic naznačovat....K zápasu:
Do první rundy jsem nasadili tradičně Mildu Stránského, ale také George Zemánka, jelikož jsme nechtěli ponechat nic náhodě a hned od počátku útočit na body. Domácí nasadili podle očekávání Zdeňka Dvořáka st. a Láďu Chmela.

1.runda: Dvořák Z.st. 545 / Stránský 573 (1:3) - Milda na první dráze začal vlažně a dostal hned 15 "do trika", ale na druhé dráze soupeři oplatil stejnou mincí a bylo srovnáno. Pak však domácí hráč vypadl z role a zbytečně ujížděl, zatímco Mildův výkon gradoval, čímž vytrvale zvyšoval náskok a nedal soupeři šanci. V kontextu s ostatními výkony na kuželně byl ten Mildův skvělý.
Chmel 521 / Zemánek 538 (1:3) - Tady začali velmi vlažně dokonce oba borci, Jirka ale udržel náskok z plných. Druhou dráhu však o pár klacků pustil a bylo téměř srovnáno. Ve druhé polovině hry však Jirka zabojoval a zvýšil kvalitu zejména v dorážce, kterou nakonec souboj zlomil pro sebe. Ale oproti parádnímu představení z minulého týdne šel přeci jen Jirka o několik stupňů dolů.
Po první rundě tedy skvělé, vedeme 2:0 a nikoliv bezvýznamným rozdílem 45 kuželek. Do druhé rundy nastoupili za domácí Ondra Touš a Braňo Černuška, my jsme vyslali do boje Romču Voráčka a Pepu Šálka.

2.runda: Touš 540 / Voráček 542 (2:2) - Nejvyrovnanější souboj dne příliš kvality, až na třetí set, neukázal. První set vyhrál těsně domácí hráč, druhý zase Roman, po půlce opět vyrovnáno. Ve druhé půlce hodil vždy Ondra na existenc hodovku, ale zatímco třetí set tím těsně vyhrál, v tom čtvrtém si Roman zkušeně pohlídal konec hry a vyhrál další bod pro nás.
Černuška 500 / Šálek 530 (1:3) - V prvním setu se Pepa porazil sám tím, že předvedl 2 přešlapy, tím přišel o 6 kuželek a prohrál o 3(!). Ani druhý set nehrál Pepa dobře, ale vzhledem k bídné dorážce soupeře získal bod. Ve druhé půlce šla kvalita Pepovi hry nahoru a soupeře, který předvedl nejlepší set pouhých 128, jasně přehrával. Je ale nutno přiznat, že velenická kuželna není Pepovým "šálkem kávy".
Po druhé rundě bylo tedy jasné, že domů z Velenic poprvé nepojedeme s prázdnou, vedli jsme 4:0 a rozdílem 77 kuželek. Ale vzhledem k vývoji utkání jsme samozřejmě chtěli body oba. Do poslední rundy jsme vyslali Páju Kaana a Míšu Koubka, domácí šli útočit na bod s dvojicí Zdeněk Dvořák ml. a Zbyněk Dvořák. Útok na bod se však nekonal ....

3.runda: Dvořák Z.ml. 542 / Kaan 552 (1:3) - První set byl velice vyrovnaný a Pája vyhrál se štěstím o klacek. Druhou dráhu už vyhrál znatelnějším rozdílem a měl 10 kuželek náskok. No a vzhledem k tomu, že třetí dráhu Pája zase vyhrál zejména proto, že Zdeněk pokazil plné, bylo rozhodnuto nejen o zisku bodu pro Páju, ale také o našem vítězství. Na poslední dráze už jen domácí hráč korigoval rozdíl v kuželkách, to ale už nic neřešilo.
Dvořák Zb. 533 / Koubek 582 (0.5:3.5) - V tomto souboji se netradičně začalo zostra a ve vysoké kvalitě, na první dráze se zrodila plichta. Na druhé dráze Michal kvalitu udržel, Zbyněk ne a bylo tu znatelné vedení pro nás. Třetí set opět paráda, opět set pro Michala a bylo rozhodnuto nejen o bodu, ale evidentně i o "kanárovi". Michal měl po 3/4 hry 450 a tedy zaděláno na šestikilo. Na poslední dráze Michal šel ale o level níže, Zbyněk ovšem taky a Michal ji opět vyhrál. Výborným výkonem se Michal stal zaslouženě nejlepším hráčem zápasu.
Řečí čísel tedy jednoznačně 8:0 pro nás (3181:3317), domácím jsme nedali šanci, byli jsme lepší v plných i dorážce. Na výsledku byla zcela evidentně znát i odvaha stavitele sestavy k experimentování, ale tím opět autor článku nechce vůbec nic naznačovat. Je ale nutno přiznat, že domácí nám cestu za snadným vítězstvím značně ulehčili, protože zahráli výkon hodně hluboko pod svoje možnosti. Příští týden se budeme soustředit na mistrovství okresu v Duchcově, týden poté hostíme duchcováky u nás v bunkru. No ... a chceme je porazit, jak jinak!
Aktuálně jsme s 15 body na 5.místě.

Pan klobouk Majkl a pan guma Pepa

Další zápasy 13.kola 2.KLM: US Praha - Benešov 5:3, Tábor - Plzeň 8:0, Podbořany - Sadská 3:5, Duchcov - Jičín 7:1, Rokycany - Konstruktiva 6:2

Zpravodaj 13.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

13.kolo 3.KLM: Rokytnice n.J. - Hv.Trnovany B   5 : 3  (3239 : 3189)

Měli jsme dobrý rozjezd, ale nakonec se radovali domácí. Bratři Bergerhofové výborně rozehráli zápas - oba vyhráli první 3 dráhy a rázem jsme vedli 0:2. Ve druhé rundě to měl výborně rozjeté Petr Fabian (vedl 2:1 o 18 kuželek), ale na poslední dráze prohrál 21 klacků - škoda. Navrátil nastupoval do poslední třicítky za nepříznivého stavu 2:1 se ztrátou 11 kuželek, což bylo "hratelné", ale už do plných pustil dalších 10 kuželek a bylo po naději. Do poslední rundy jsme tak šli s náskokem 19 kuželek, za stavu 2:2. Vše bylo tedy otevřené...Jenže Petr Kubita, ačkoliv hrál výborně do plných, tak na každé dráze prohrál v dorážce (-60 kuželek). Radek Kandl sice "urval" pomocný bodík, ale na číslo prohrál. A právě kuželky nám nakonec chyběly.
Aktuálně jsme s 5 body na 12.místě.

Další zápasy 13.kola 3.KLM: Liberec - Červený Kostelec 3:5, Rychnov n.K. - Kosmonosy 6:2, Ústí n.L. - Trutnov 5:3, Jičín - Šluknov 6:2, Neratovice - Náchod B 5:3

13.kolo KP: Hv.Trnovany C - Bohušovice B   2 : 6  (2360 : 2422)

Škoda tohoto zápasu. I ze dvěma náhradníky z D-čka jsme měli vyhrát, protože hráči z Bohušek zahráli pouze průměrně. Navíc ... D-čkař Martin Dolejší byl nejlepším hráčem zápasu výkonem 440 kuželek. Vůbec nám nevyšla 2.-4.runda, kde byla naše průměrná dorážka jen 78 kuželek (!!) a průměrný počet 18 chyb(!!).
V tabulce je C-čko na 9.místě se ziskem 10 bodů.

13.kolo OP: Union Děčín B- Hv.Trnovany D   5 : 1  (1415 : 1325)

Komentář ze zápisu o utkání: Opět jeden z výsledků, kdy na děčínské kuželně "padaly osobní rekordy" a domácí utrpěli výhru. Co jiného říci o zápase, kdy nejlepší nához byl 362 sražených kuželek a počet "fouků" byl dohromady 115.
V tabulce je D-čko na 12.místě se ziskem 2 bodů.


Slabý střed asi rozhodl...    (12.1.2013) 

12.kolo 2.KLM: Hv.Trnovany - SKK Rokycany  3 : 5 (3356 : 3369)

Kuželna v Ústí n.L: No a je to tady !!!! Uplynulou sobotu začala druhá polovina ligové sezony a nás nečekalo nic jednoduchého, přivítali jsme silné Rokycany. Bylo nám jasné, že pro udržení reálných šancí na čelní příčky tabulky jsme prostě potřebovali vyhrát. K zápasu:
Do první rundy jsme nasadili Mildu Stránského a Romana Voráčka, hosté vyslali do boje Martina Maršálka a Pavla Honsu.

1.runda: Stránský 562 / Maršálek 548 (2:2) - Milda začal tradičně výborně a první dráhu s přehledem vyhrál. Druhý set o klacek pustil, ale třetí set opět přinesl Mildovo jasné vítězství a vše bylo tzv. v cajku. Poslední dráha však Mildovi absolutně nevyšla a podstatnou část ze svého náskoku ztratil, škoda.
Voráček 553 / Honsa 593 (0:4) - Roman vyfasoval nejlepšího hráče soutěže a to bylo znát. I když Roman hrál na dráze dobře, stejně ji prohrál, konkrétně první s třetí (148:153 a 148:162). Ostatní dráhy však dal pod 130 a toho Pavel jasně využil a získal rozhodující náskok.
Po první rundě to nevypadalo úplně zle, stav byl 1:1 a prohrávali jsme o 26. Je třeba podotknout, že naši borci však na poslední dráze prohráli dohromady 37 klacků. Inu stovkoví hráči, no. Do druhé rundy za náš tým nastoupili Pavel Kaan a Michal Koubek, za hosty pak Vojta Špelina a Zdeněk Enžl. Obrat se nekonal, naopak ....

2.runda: Kaan 522 / Špelina 579 (0:4) - Pavel dnes neměl svůj den a od začátku tahal za kratší konec. První dráhu prohrál sice jen o 3, ale pak se rozdíl jen zvyšoval, až se zastavil na čísle 57. Vojta předvedl vysokou kvalitu a nedal Pájovi šanci. Pája hru vyšperkoval posledními pěti hody, ve kterých porazil jen 1 kuželku.
Koubek 528 / Enžl 555 (0:4) - Michal hrál prakticky stejně jako Pája, všechny dráhy kolem 130, nic výrazného, žádný propadák, ale .... Zdeněk byl na prvních dvou drahách šťastnějším hráčem (vyhrál o klacek a o 2), na dalších dvou pak o poznání lepším.
Po dvou rundách tedy nic moc a zůstaly nám už jen černé myšlenky. Ono když tým prohrává 1:3, rozdílem 110 (!!!) kuželek a hrát proti vám jde špičkový český junior a pak nedávný hráč 1.bundesligy, tak reálně smýšlející člověk by v obrat nevěřil ani ve snu. Ale to, co předvedla naše poslední dvojka, to bylo prostě skvělé. A když k tomu přidáme výbuch Martina Fürsta, tak jsme málem jsme vyhráli !?!

3.runda: Zemánek 610 / Pytlík 574 (4:0) - K Jirkovu výkonu není moc co dodat, pouze samé superlativy. Od začátku paráda, velmi vysoká kvalita po úplně celou hru, vyšperkovaná vynikající dorážkou (245). Míša se však také snažil, zahrál výborně a Jirku v rámci možností držel co nejvíce na uzdě, každý set prohrál jen o 10 (+,-).
Šálek 581 / Füst 520 (3:1) - Pepa na soupeře vlítl a první set vyhrál o parník (156:124), čímž ve spolupráci s Georgem vykřesali týmu nějakou naději. Druhou dráhu však Martin značně zabral a zdálo se, že se rozjel. Opak byl však pravdou, jeho hra pak upadla do průměru až hlubokého podprůměru (133 a dokonce 116), čehož Pepíno sice využil, ale přece jen to nestačilo.
Nakonec se tedy zápas vyvinul velmi zajímavě, přesto však v náš neprospěch, prohráli jsme 3:5, rozdíl byl nakonec pouhých 13 kuželek. Příčiny lze hledat v různých fázích zápasu, obecně však ale platí věta z nadpisu, střed nám prostě o hodně utekl. Vyhráli jsme sice na dorážku a pozitivní je i počet chyb (pouze 8), ale to nám body nepřinese. Absolutorium zaslouží hvězda dne a celého kola Jirka, jen tak dál kámo !!!
V příštím kole jedeme do Rakouska, tedy skoro - čekají nás České Velenice. Tlak už opadl, takže si jedem zahrát a zkusit na jihu Čech poprvé vyhrát. Aktuálně jsme s 13 body na 5.místě.

Pan guma Pája a pan klobouk George

Další zápasy 12.kola 2.KLM: Benešov - Konstruktiva 6:2, Jičín - České Velenice 0:8, Sadská - Duchcov 8:0, Plzeň - Podbořany 3:5, US Praha - Tábor 2:6

Zpravodaj 12.kola 2.KLM,sk.A naleznete ZDE

12.kolo 3.KLM: Hv.Trnovany B - Neratovice   3 : 5  (3149 : 3201)

Hosté si po dvou rundách nahráli 66 kuželek, které na konci udrželi. V důležitém zápase tak doma ztrácíme oba body. Nejlepším naším hráčem byl Radek Kandl výkonem 542 kuželek. V tabulce nám patří 12.místo s 5 získanými body.

Další zápasy 12.kola 3.KLM: Červený Kostelec - Náchod B 5:3, Šluknov - Rokytnice n.J. 5:3, Trutnov - Jičín B 1:7, Kosmonosy - Ústí n.L. 5:3, Liberec - Rychnov n.K. 5:3

12.kolo KP: Union Děčín - Hv.Trnovany C   8 : 0  (2304 : 2085)

Naše C-čko nemělo žádnou šanci a odvezlo si z Děčína "kanára". Bídné byly i dosažené výkony. V tabulce je C-čko na 9.místě se ziskem 10 bodů.

12.kolo OP: Hv.Trnovany D - Teplice B   5 : 1  (1599 : 1538)

První body - GRATULUJEME! Mládí na začátku (Martin, Tereza a Pepa) zařídilo vedení 3:0 a zkušenost na konci (Jana) body pohlídala. Nejlepším hráčem zápasu byl Josef Šimáček výkonem 431 kuželek. V tabulce je D-čko na 12.místě se ziskem 2 bodů.